Ar latviešu mēbelēm cerība iespraukties Eiropas tirgū

Pasaulē dizaina ir tik daudz, ka nevienu vairs nepārsteigsi, saka mēbeļu ražošanas uzņēmuma „Design group IN” vadītājs, dizaineris Viktors Žilins. Arī viņam pašam gadu gaitā mainījusies attieksme pret pasaules zīmoliem. „Novērtēju interesantus risinājumus konstrukcijās un detaļās, pie tā strādājam arī savās kolekcijās.” Tieši „Design group IN” šovasar izdevies aizcīnīties līdz ekspozīcijas vietai Nīderlandē mēbeļu ražotāju izstādē „Toonkamer” Utrehtā, kurā piedalās vietējie vai lieli ārvalstu ražotāji. Tagad ir saņemtas vairākas pozitīvas atsauksmes un interese izrādīta ne tikai par gatavo produkciju, bet arī par individuāliem dizaina risinājumiem, stāsta V. Žilins. Šobrīd izkristalizējušies arī pieprasītākie uzņēmuma produkti – mājas birojs (rakstāmgalds) un kumode, ko novērtē gan pašmāju tirgū, gan Holandē.

Skandināvu dizaina segmentā uzņēmums startē ar zīmolu FUBI (Furniture Used By Individual). Cilvēkiem Nīderlandē tas patīkot, priekšmeti ir ieturēti modernā stilā, bet katrs ir atšķirīgs, jo uzņēmuma koncepcija paredz nepiedāvāt interjeru kopijas un katrs priekšmets tiek eksponēts atsevišķi. Sākumā holandieši vispār neko negribēja dzirdēt par Latvijas uzņēmumu, savukārt šobrīd tas jau ir noslēgts līgums uz trim gadiem par pastāvīgu ekspozīciju. FUBI mēbeles ir cenu līmenī „vidēji un virs vidējā” un gatavās kolekcijas nav lētas. Grūti atrast formulu, kā novērtēt produktus – uzņēmums tiecas kvalitāti pielīdzināt augstākajam itāļu ‘galam’, bet cenas rēķināt krietni zemākas. Katrā ziņā šī brīža atsauksmes no Holandes arī par cenu piedāvājumu iepriecinot. Daļa FUBI produktu ir attīstības stadijā, top prototipi, taču sortiments paplašināsies un kopumā nākotnes plāni ir lieli, neslēpj V. Žilins. Uzņēmuma nākamā gada plāni apgrozījumā iezīmējas ap 2,5 – 3 miljoniem eiro (2011.g.: 187 000 latu). No tiem eksportā paredzamas 2/3 un 1/3 – Latvijas tirgū.

Līdz šim uzņēmuma darba forma raksturota kā neliela darbnīca – ražošana izvietota 1200 m2. Taču līdz oktobra beigām, vēlākais novembrim notiek pārvākšanās uz Ogri, kur būs 6700 m2 lielas ražošanas telpas, kas Latvijas mērogam ir diezgan daudz, turklāt ar modernām iekārtām. Nākotnē uzņēmums plāno nodarbināt ap 50 – 60 darbiniekus. Pēc Žilina teiktā, jaunā mēbeļu rūpnīca Baltijas līmenī būs pietiekami unikāla nevis lieluma dēļ, bet gan tāpēc, ka vienā plūsmā varēs apkalpot gan individuālos, gan sērijveida pasūtījumus.

 

Avots: “Dienas Bizness” (25.09.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *