Koka dizaina elementi ienāk arī McDonald’s restorānu būvniecības koncepcijā

Londonas Olimpiskajā parkā gandrīz vienlaikus ar Londonas Olimpisko spēļu atklāšanu – 28.jūlijā – tika atvērta pasaulē lielākā McDonald’s ēstuve. Jaunajā populārās ēdināšanas ķēdes ēstuvē 20 ātrās apkalpošanas kases stundas laikā varēja nodrošināt servisu līdz pat 1 200 klientiem. Modernajā ēkā, kas celta no gaiša koka un drīzāk atgādina lidostas uzgaidāmo telpu, ir 1 500 sēdvietas. Daļa no tām atrodas otrā stāva balkonā, piedāvājot izcilu skatu uz olimpisko stadionu.

Taču jau pēc 12. septembra – pēc Olimpisko spēļu noslēguma svinīgās ceremonijas uzsākta šīs 3 000 kvadrātpēdu (279 m2) plašās pagaidu ēkas demontēšana, un Maskavā esošais restorāns atkal atguvis savu pasaulē lielākās McDonald’s ēstuves titulu. Londonā būvētā ēka konstruēta tā, lai to pēc spēļu beigām varētu izmantot atkārtoti – 75% ēkas būvniecībā izmantoto kokmateriālu tiks pārstrādāti to atkārtotai izmantošanai citur, savukārt mēbeles tiks izmantotas esošo filiāļu vajadzībām.

“Lai būtu pārliecība, ka jaunatvērtajā restorānā tiks radīta mūsdienīga un  viesmīlīga atmosfēra, minimāli ietekmējot apkārtējo vidi, šīs ēstuves struktūras un dizaina plānošanai kompānija veltīja trīs gadus. Rezultāts ir iedvesmojis un pierādījis, ka McDonald’s spēj pildīt ne tikai savu primāro lomu kā oficiālais Olimpisko spēļu sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs, bet arī ieviest šādu pagaidu ēku būvniecībā videi draudzīgu koncepciju”, teicis kompānijas izpilddirektors Džils Makdonalds.

Londonas Olimpisko spēļu apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja apmeklē arī „Global Feast” (Globālās dzīres), kur no bērza saplākšņa Riga Mel izveidots iespaidīgs koka galds (6 metrus plats, 15 metrus garš un 2 metrus augsts) ar pasaules kontūru. Pie šī galda ēdiens tiek pasniegts 80 viesiem, kuriem sēdvietas izvietotas gar okeāna krasta līnijām, pilsētas ir izgaismotas un kalni veido ēnas.

30. Vasaras Olimpiskās spēles Apvienotās Karalistes galvaspilsētā Londonā tika atklātas 2012.g. 27.jūlijā.

 

Avots:www.dailymail.co.uk

www.izgatavopats.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *