Jauniešu interese par iespējām studēt Meža fakultātē ir augusi

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātē var apgūt četras pamatstudiju programmas: Mežzinātne, Meža inženieris, Kokapstrāde, Darba aizsardzība un drošība. Pēdējo trīs gadu laikā pieprasījums no jauniešu puses ir audzis, un līdz ar to, piemēram, mežzinātnes un meža inženiera studiju programmās, kurās katrā ir 25 valsts finansētas budžeta vietas, veidojas diezgan liels konkurss, skaidro LLU Meža fakultātes Kokapstrādes katedras vadītājs un Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta (MeKA) direktora vietnieks zinātniskajā darbā Uldis Spulle.

50 valsts finansētas budžeta vietas ir kokapstrādē, un šajā programmā konkurss ir mazāks – apmēram divi cilvēki uz vienu vietu. Vislielākais pieprasījums ir uz meža inženiera studiju programmu. Acīmredzot jauniešus vilina iespēja strādāt AS Latvijas valsts meži (LVM), kas arī krīzes gados pierādīja sevi kā stabils darba devējs.

Lai tuvinātu studentus ar izvēlētajā specialitātē reāli notiekošo, Kokapstrādes katedra noslēgusi sadarbības līgumus ar AS Latvijas Finieris un SIA Bolderāja Ltd. – šo uzņēmumu darbinieki brauc vieslekcijās, piešķir izejmateriālus gan studentu laboratoriju, gan praktiskajiem darbiem, stāsta Uldis Spulle. Pēdējos gados izveidojusies ļoti laba sadarbība ar uzņēmumu Mitek Baltic, kas Latvijā izplata jumta kopņu savienojošos elementus – naglotās plāksnītes. Pateicoties Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtam, Kokapstrādes katedrai ir pieejama ļoti laba tehniskā bāze. Pēc U. Spulles teiktā – modernākā Baltijā vai pat Austrumeiropā. Tajā ir ne tikai koksnes apstrādes iekārtas, bet arī laboratoriju aprīkojums, kas studējošajiem ļoti palīdz viņu pētījumos un veicina iesaisti zinātniskajā darbā. Šo infrastruktūru izmantot nāk arī no LLU Lauku inženieru fakultātes, RTU un Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta. Viens otrs agrākais augstskolas absolvents, atbraucot ciemos, ar skaudību atzīst, ka labprāt nāktu studēt vēlreiz – tik ļoti viss ir mainījies. Kā diena pret nakti. Turklāt ar nākamo gadu Meža un ūdens resursu valsts nozīmes pētniecības centra projekta ietvaros tiek piesaistīti līdzekļi infrastruktūras attīstībai, kas paredzēta zinātniskajām aktivitātēm. Sekojot līdzi straujajam tehnoloģiju attīstības tempam pasaulē nepārtraukti tiek celta arī pasniedzēju kvalifikācija.

 

Lasīt vairāk: Latforin.info

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *