Ogļu un šķeldas apkure šogad būs lētāka nekā pērn

Saistībā ar salīdzinoši silto ziemu pagājušajā gadā, šogad samazinājušās brikešu cenas, savukārt ogļu cenas sarukušas saistībā ar zemākām cenām Krievijā, Db.lv noskaidroja, aptaujājot apkures izejmateriālu tirgotājus.

Pērn kūdras briketes SIA Sangla tirgoja par 90 latiem tonnā, taču šogad brikešu cena sarukusi līdz 75 latiem par tonnu. Tāpat vērojams cenas kritums arī skaidu briketēm – ja pērn tās maksāja no simts līdz 105 Ls tonnā, tad šogad tiek pārdotas par 85 Ls par tonnu.  SIA GoodWood vadītājs Māris Daniševskis norāda, ka malkas cenas būtiski nav mainījušās – 40 litru maiss alkšņa malkas šogad maksā 1,80 Ls, bet bērza un ozola malkas maiss – divus Ls, tāpat kā pērn. Līdzīgi norāda arī SIA Loggers valdes loceklis Andris Klodāns – 50 litru maiss alkšņa malkas maksā 1,60 Ls, bet bērza malkas maiss – divus Ls. Savukārt Wood Ltd., kas pārdod malku eksporta tirgos, valdes loceklis Uģis Tomsons Db.lv norādīja, ka saistībā ar salīdzinoši silto ziemu pērn, šogad malkas cenas ir kļuvušas zemākas. Piemēram, Norvēģijā šogad daudzām mājsaimniecībām vēl ir palikuši malkas krājumi no pagājušā gada. Ja pērn 40 litru maiss malkas maksāja 2,35 eiro (1,56 Ls), tad šogad – 2 eiro (1,41 Ls). Viņš norāda, ka arī brikešu cena ir nedaudz sarukusi.

Jau ziņots, ka šogad palielinājusies maksa par dabasgāzi – dabasgāzes tarifs mājsaimniecībām ir pieaudzis par 3 – 5%. Šobrīd gan gāzes, gan šķeldas cenas «stāv uz vietas, tomēr ir ļoti grūti pateikt, kas notiks novembrī un decembrī,» septembra vidū DB sacīja Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas izpilddirektors Andris Akermanis. SIA Kvinta A valdes priekšsēdētājs Gints Priekulis atzina, ka rudens ir laiks, kad palielinās pieprasījums pēc dedzināmās šķeldas un līdz ar to tās cena pieaugusi līdz aptuveni 7 Ls par berkubikmetru.

 

Avots:www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *