Inovāciju atbalstam zaļās ražošanas jomā nākamgad būs pieejami 8 miljoni latu

2013.gada martā plānota pirmā projektu atlase atbalsta saņemšanai Latvijas – Norvēģijas programmas “Inovācijas zaļās ražošanas jomā” ietvaros. Īstenojot Programmu, sagaidāms, ka tiks radīti inovatīvi produkti un izstrādātas inovatīvas tehnoloģijas, kas sekmētu videi draudzīgākas un zināšanu ietilpīgas ražošanas attīstību, kā rezultātā būtu iespējams efektīvāk izmantot esošos dabas un enerģijas resursus un mazināt vides piesārņojumu. Plānots, ka atbalsts tiks sniegts aptuveni 130 komersantiem.

Programma inovatīvas zaļās ražošanas attīstībai ir viens no pilotprojektiem, kas tiek īstenota Nacionālās industriālās politikas izstrādes ietvaros, lai veicinātu ražošanas attīstību, sniegtu atbalstu jauniem inovatīviem zaļās ražošanas projektiem, kā arī virzītos uz augstākas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu radīšanu.

Trešdien, 3.oktobrī notiks seminārs, kas veltīts inovācijām zaļās rūpniecības jomā. Semināra laikā eksperti runās par galvenajām tendencēm un sektoriem, kuros zaļās inovācijas Latvijā un Norvēģijā attīstās visstraujāk. Norvēģijas inovāciju atbalsta organizācijas dalīsies savā pieredzē, atbalstot zaļās inovācijas Norvēģijā, kā arī tiks prezentēti vairāki biznesa piemēri veiksmīgai rūpniecības un pētniecības institūtu sadarbībai Norvēģijā un Latvijā.

Programmas ietvaros ir paredzēts izveidot vienu Zaļo industriju inovāciju centru, kā arī īstenot atklātu projektu iesniegumu atlases konkursu. Atklātā konkursa ietvaros komersantiem būs iespēja iegādāties iekārtas, lai veicinātu uzņēmējdarbības nekaitīgumu un palielinātu „zaļo” komersantu konkurētspēju Latvijā. Konkursa ietvaros būs pieejami 4 557 308 latu (35% atbalsta intensitāte). Atbalsta summa vienam projektam ir 119 000 – 350 000 latu.

 

Lasīt vairāk:ww.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *