Jelgavā tiek rīkota jauna aktivitāte – starptautiskais koka skulptūru simpozijs

Visā Latvijā Jelgava ir pazīstama, pateicoties augsta līmeņa ledus un smilšu skulptūru festivāliem, kurus apmeklē vairāki desmiti tūkstoši skatītāju. Jelgava ir arī viena no vadošajām pilsētām Latvijā metālapstrādes industrijas jomā, tāpēc daudzus gadus, katru rudeni Jelgavā notiek „Metālapstrādes dienas” un šī pasākuma ietvaros jau divus gadus notiek metāla skulptūru festivāls.

Kā jauna mākslas aktivitāte šogad Jelgavā tiek rīkots koka skulptūru simpozijs, kura mērķis ir attīstīt pilsētu kā radoši aktīvu kultūras telpu. Šajā simpozijā radītie mākslas darbi tiks uzstādīti bērnudārzos un kļūs par ilglaicīgiem vides objektiem. Tādejādi tiks bagātināta arī pilsētas ainava un kultūrvide.

1. Starptautiskais koka skulptūru simpozijs „Balti” Jelgavā norisināsies no 8. līdz 18. oktobrim. Festivāla tēma ir Baltu pasaku tēli, kas nozīmē, ka šo skulptūru mērķauditorija ir bērni, nevis mākslas zinātnieki. Simpozijā piedalās pieci koktēlnieki no Baltijas valstīm. Mākslinieki veiks arī skulptūru impregnēšanu, krāsošanu, lakošanu un piedalīsies skulptūru uzstādīšanā. Katrs mākslinieks strādās vienā no Jelgavas bērnudārziem, līdz ar to bērni varēs sekot visam skulptūras tapšanas procesam. Visas tapušās koka skulptūras būs arī funkcionāli pielietojamas – bērnudārzu audzēkņi uz tām varēs apsēsties, pakāpties un dažādi izmantot savās rotaļās.

Koka skulptūru svinīgā atklāšana plānota 17. oktobrī pl. 15:00.

 

Avots:www.kultura.jelgava.lv

www.nra.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *