Latvijas skolēni pierāda savas zināšanas par mežu starptautiskā konkursā

Starptautiskajā konkursā “Young people in European forests” 2011./2012. mācību gada Mammadaba Vēstniecības – Ventspils 4.vidusskolas audzēkņi vienpadsmit valstu komandu konkurencē izcīnīja augsto 5. vietu. Īpašs prieks par šo audzēkņu panākumiem, jo deviņas no fināla skolām bija specializētās meža nozares skolas. Konkursā pirmo vietu ieguva Austrijas meža skolas komanda, otro – Grieķijas jaunieši, savukārt trešo – Ungārijas meža skolas audzēkņi.

Fināla sacensībās jauniešiem angļu valodā bija jāatbild uz 50 testa jautājumiem, kas pārbaudīja viņu zināšanas par Eiropas valstu mežiem un to apsaimniekošanu, kā arī jāveido prezentācija par tēmu “The Charm of Forests of My Country” jeb “Manas valsts mežu pievilcība”. Prezentācijas laikā Ventspils 4.vidusskolas audzēkņi izspēlēja uz patiesiem notikumiem balstītu notikumu – starptautiskās apmaiņas skolnieces no Ķīnas ierašanos Latvijā. Ventspilnieki, ceļā no lidostas uz Ventspili, iepazīstināja viesi ar faktiem un interesanto par  Latvijas mežiem. Nonākot Ventspilī stāsts turpinājās par savas apkārtnes īpašo mežos, iepazīstināja ar uzņēmumu SIA “DendroLight Latvija” un vides izglītības īstenošanu savā skolā.

“Young People in European Forests” ir lielākais konkurss Eiropas jauniešiem par mežu un mežsaimniecību, kurš tika organizēts otro reizi un kurā piedalījās 11 valstu jauniešu komandas no Austrijas, Čehijas, Igaunijas, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Portugāles un Slovēnijas. Šogad konkursa fināls norisinājās Lahemaa parka Sagadi muižā Igaunijā. Konkursa nacionālo atlasi organizēja AS “Latvijas valsts meži” sadarbībā ar Mammadaba Vēstniecībām. Konkursa nacionālajā atlasē, kas notika 2012. gada maijā, varēja piedalīties 9 Mammadaba Vēstniecību skolu audzēkņi, kas uzsākot 2011./2012. mācību gadu nebija vecāki par 19 gadiem un jaunāki par 13 gadiem.

 

Avots:www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *