Nodrošinās lielāku atklātību zaļās enerģijas un koģenerācijas kvotu sistēmā

Lai veicinātu informācijas atklātību un pieejamību par atjaunojamo energoresursu (AER) projektu attīstību Latvijā, Ekonomikas ministrija savā interneta mājaslapā publicējusi informāciju par visiem lēmumiem, ar kuriem komersantiem piešķirtas tiesības pārdot elektrostacijā saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros.

„Tiesību jeb kvotu piešķiršanas sistēma komersantiem pārdot „zaļo” un koģenerācijā saražoto elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros allaž atradusies dažādu korupcijas risku ēnā. Jāatzīst, ka pati sistēma un obligāto iepirkuma kvotu piešķiršanas veids tiešām ir bijis necaurskatāms, neradot pārliecību, ka tajā tiek nodrošināti vienlīdzīgi spēles noteikumi visiem komersantiem un tiek ievērotas sabiedrības vairākuma intereses. Publiskojot iespējami plašāku Ekonomikas ministrijas rīcībā esošo informāciju par iepriekš pieņemtajiem lēmumiem un izsniegtajām kvotām, speram vēl vienu soli, lai sistēmā ieviestu lielāku caurskatāmību, efektivitāti un ilgtspēju,” uzsver ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Ekonomikas ministrijas mājaslapā pieejamajās tabulās, kas regulāri tiks atjaunotas atbilstoši aktuālajai situācijai, norādīti kvotas saņēmušo komersantu nosaukumi, juridiskās adreses, tiesību piešķiršanas datumi, elektrostacijas veids, uzstādītās jaudas, obligātā iepirkuma ietvaros pārdodamās elektroenerģijas apjoms, tiesību statuss, kā arī tas, vai komersants ir sācis elektroenerģijas ražošanu. Tāpat Ekonomikas ministrija, kad būs saņemti nepieciešamie dati, ieviesīs jaunu praksi un publicēs informāciju par individuālajiem komersantiem 2011.gadā izmaksāto summas apmēru elektroenerģijas iepirkuma vai garantētās maksas ietvaros.

 

Lasīt vairāk:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *