Uzņēmumu vadītājiem iespēja mācīties un stažēties Japānā un Dienvidkorejā

Eiropas Savienības (ES) uzņēmumu vadītāji (executives) līdz 2013.gada maijam var pieteikties Eiropas Komisijas (EK) apmaksātai 45 nedēļu apmācības programmai Japānā vai Dienvidkorejā. Eiropas Komisijas Uzņēmumu vadošā personāla apmācības programma (Executive Training Programme vai ETP) paredzēta Eiropas Savienības uzņēmumiem, kas jau eksportē uz Japānu vai Dienvidkoreju, investē šajās valstīs vai gatavojas to darīt, nodarbina vismaz piecus darbiniekus un kuru gada apgrozījums ir vismaz 500,000 eiro.

Šī programma Japānā un Dienvidkorejā tiek īstenota kopš 1979.gada, lai palīdzētu Eiropas uzņēmumiem nostiprināties Āzijas valstu tirgos. Japāna un Dienvidkoreja attiecīgi ir 6. un 9.lielākās Eiropas Savienības tirdzniecības partneres, taču Eiropas valstu uzņēmumiem strādāt šajos tirgos nereti joprojām traucē valodu un kultūras barjeras.

ETP sniedz konkurences priekšrocības uzņēmumiem, kuri šajā programmā piedalās, nodrošinot tiem vajadzīgos instrumentus un sniedzot ieskatu par to, kā gūt panākumus Japānā un Dienvidkorejā. 45 nedēļu intensīvie mācību kursi Eiropas Savienības uzņēmumu vadošajam personālam notiek 3 posmos:

  • Modulis Eiropas Savienībā – 3 nedēļu sagatavošanas vai mācību kursi Londonā par Japānas vai Dienvidkorejas ekonomiku, kultūru un pilsonisko sabiedrību;
  • Modulis Japānā vai Dienvidkorejā – 30 nedēļu uzņēmējdarbības un valodas mācību kursi, ko vada Japānas vai Dienvidkorejas vadošās universitātes;
  • Prakse – 12 nedēļu prakse kādā Japānas vai Dienvidkorejas uzņēmumā.

Kārtējais programmas cikls sāksies 2013.gada novembrī un beigsies 2014.gada novembrī. Pieteikties programmai var līdz 2013.gada maijam. Programmas ietvaros abās valstīs varēs mācīties un stažēties līdz 60 Eiropas Savienības uzņēmumu vadītāju (45 Japānā un 15 Dienvidkorejā).

 

Avots:www.viaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *