LLU izstrādās programmatūru mežsaimniecības ilgtspējības novērtēšanai

Latvijas Valsts mežzinātnes institūta (LVMI) “Silava” iepirkumā par informācijas tehnoloģiju produkta “Lēmumpieņemšanas atbalsta sistēmas” izstrādi uzvarējusi LLU, piedāvājot institūta vajadzībām piemērotāko produktu mežsaimniecības ilgtspējības ietekmes novērtēšanai.

Kā ziņo institūts, komisijas locekļi universitātes iesniegto piedāvājumu vienbalsīgi atzinuši par labāko un atbilstošāko izvirzītajām kvalifikācijas prasībām. Izveidotajai programmatūrai jāspēj sniegt atbalstu stratēģisko lēmumu pieņemšanā nacionālā līmenī mežsaimniecības ilgtspējības ietekmes novērtēšanai, pamatojoties uz datu pierakstu/aktualizāciju atbilstoši Meža valsts reģistra datu bāzes struktūrai un izstrādātāja definētajiem augšanas gaitas modeļiem, kritērijiem un indikatoriem, kā arī lietotāja definētiem iespējamiem attīstības scenārijiem. Izmantojot informāciju, kas iegūta no meža statistiskās inventarizācijas un citiem informācijas avotiem, kā arī ziņas par audžu augšanas gaitu, bioloģisko daudzveidību nozīmību un dažādām sakarībām, izveidotais produkts ļaus modelēt dažādus meža attīstības scenārijus, aprēķināt attiecībās izmaiņas un no meža iegūstamo produktu labumu ietekmi uz ilgtspējību. Šis produkts noderēs ne vien individuāliem uzņēmējiem, bet arī nacionāla līmeņa stratēģisko lēmumu pieņemšanai.

Jāpiebilst, ka LLU jau ilgstoši notiek pētījumi par lāzertehnoloģijām koksnes resursu uzskaitē un novērtēšanā, tādēļ universitātes Meža un Informācijas tehnoloģiju fakultātēm ir gūta Latvijā unikāla pieredze datortehnoloģiju izmantošanā šajā jomā.

 

Avots:www.llu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *