Uzņēmējdarbības atbalstam tiks veidota vienotas attīstības finanšu institūcija

Līdz nākamā gada beigām valstī izveidos jaunu iestādi, kas īstenos valsts finanšu atbalstu uzņēmējdarbībai.
 Tā 2.oktobrī nolēmusi valdība, konceptuāli atbalstot Finanšu ministrijas priekšlikumu par vienotas attīstības finanšu institūcijas (AFI) radīšanu.

Plānots, ka vienota AFI īstenos valsts atbalsta programmas, ko līdz šim ir veikusi Hipotēku banka, Latvijas Garantiju aģentūra, Lauku attīstības fonds un Vides investīciju fonds, nodrošinot esošo programmu nepārtrauktību un jaunu programmu uzsākšanu.

AFI nodrošinātu šo atbalstu ar vienādiem noteikumiem valsts definētās un tautsaimniecībai svarīgās jomās, kurās nav pieejams tirgus finansējums. Cita starpā valsts atbalsts tiktu novirzīts lauksaimniecībai un lauku teritoriju attīstībai, vides aizsardzības un energoefektivitātes uzlabošanai. AFI, piemēram, gādātu par atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai nelielu aizdevumu veidā. AFI izveide novērsīs sadrumstalotību un nodrošinās vienotas sistēmas darbību valsts atbalsta sniegšanā – tiks īstenota efektīvāka politika, koordinēta lēmumu pieņemšana, vienota resursu plānošana, atbalsta uzraudzība un kontrole, resursu un pieredzes koncentrēšana vienuviet, novērsta finanšu instrumentu un atbalsta iespēju pārklāšanās. Detalizēts vienotas AFI izveides plāns tiks sagatavots līdz 2013. gada martam. Kamēr AFI vēl nav izveidota, iesāktās valsts atbalsta programmas tiks īstenotas tāpat kā līdz šim.

 

Lasīt vairāk:www.mk.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *