“Dendrolight Latvija” saņem starptautisku atzinību inovāciju jomā

Līdzās tradicionālajām balvām: literatūrā, mākslā un zinātnē, Baltijas Asambleja ir nodibinājusi jaunu – Inovāciju balvu, kas tiek piešķirta privātam uzņēmumam vai sabiedrībai par inovatīvu produktu vai pakalpojumu. Šogad Baltijas Asamblejas Inovācijas balvas saņēmējs ir Lietuvas uzņēmums „Aconitum”. Saņemot starptautisko atzinību inovāciju jomā, starp Baltijas Asamblejas Inovācijas balvas laureātiem ir arī uzņēmums „Dendrolight Latvija”.

Inovācijas balva un laureātu diplomi kā parasti tiks pasniegti gadskārtējās Baltijas Asamblejas sanāksmes laikā, kas notiks no 8. līdz 10.novembrim Viļņā.

Uz Baltijas Inovācijas balvu var pretendēt uzņēmums, kas pēdējo trīs gadu laikā ir realizējis tirgū inovatīvus, efektīvus produktus, pakalpojumus vai biznesa modeļus. Inovācijas balva tiek piešķirta uzņēmumam, kuram: ir mazāk nekā 250 darbinieki un gada apgrozījums nepārsniedz 50 miljonus eiro, un  pamatkapitālā ir vismaz 51% nacionālā kapitāla un uzņēmums ir reģistrēts vienā no Baltijas valstīm.

Galvenie kritēriji Baltijas Inovācijas balvas piešķiršanai ir sekojoši:

• Produktu, pakalpojumu un procesu konkurētspēja: oriģinalitāte, pievienotā vērtība, cena un piegādes laiks salīdzinājumā ar analogiem;

• Tirgus potenciāls: mērķa tirgu skaits un apjoms, iespējamo tirgu paplašināšana un eksporta pieaugums;

• Finanšu dati: jauno produktu vai pakalpojumu procentuālā daļa no gada apgrozījuma.

Tāpat tapuši zināmi arī konkursa „Zviedrijas Biznesa gada balva 2012″ finālisti, kur kategorijā „Stabili augošs un ilgtspējīgs uzņēmums” no iesniegtajiem 30 uzņēmumu pieteikumiem, finālam žūrija izvirzījusi trīs ražotājus, t.sk. kokapstrādes uzņēmumu „Latvijas Finieris”. Šī konkursa uzvarētāju apbalvošanas pasākums notiks 16.oktobrī. Balvu ar mērķi izcelt veiksmīgākos Latvijas uzņēmumus un atbalstīt abu valstu kopīgās vērtības jau ceturto gadu izsludina Zviedrijas vēstniecība un Zviedrijas Eksporta padome sadarbībā ar Swedbank.

 

Avots: KTU regional science park

www.db.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *