Pateicoties eksportam meža nozare gūst rekordienākumus

Meža nozares uzņēmumi 2011. gadā – trešo gadu pēc kārtas, pateicoties eksportam, ir kāpinājuši savu neto apgrozījumu, liecina SIA Lursoft datubāzē iesniegto meža nozares uzņēmumu gada pārskatu dati. Faktiski tikai daži no lielākajiem nozares spēlētājiem pērn piedzīvojuši neto apgrozījuma kritumu, – teju vai visi uzrādījuši pretēju tendenci – savus ienākumus palielinājuši.

Nozarē kopumā darbojas ap 3000 uzņēmumu, un tā joprojām ir viena no Latvijas eksporta balstiem. Nozares lielie uzņēmumi pērn vidēji neto apgrozījumu ir palielinājuši par 163 milj. Ls jeb par 12% salīdzinājumā ar 2010. gadu. Šie dati korelē ar nozares eksporta pieaugumu pērn salīdzinājumā ar 2010. gadu, situāciju vērtē Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss. Pēc nozares uzņēmēju domām, šogad ir īstenojies iespējami labākais situācijas attīstības scenārijs, un nozares eksporta devums var pārsniegt 2007. gada rekordskaitļus. Iespējamais līmenis ir 1,23 miljardi latu (2011.gadā tie bija 1,18 miljardi latu). Taču K. Klauss ar prognozēm nesteidzas. Viņu gan priecē, ka ir sarukuši neapstrādātās apaļkoksnes eksporta apjomi un pieaudzis tālākās pārstrādes produktu eksports. Pozitīvas pārmaiņas ir arī dedzināmās koksnes eksportā, kur vairāk nekā uz pusi sarucis apaļkoku malkas eksports un pieaudzis kokskaidu granulu eksports.

Vērtējot pēc neto apgrozījuma, 2011.saimnieciskajā gadā nozares līderi – AS „Latvijas valsts meži” ar 214,72 milj. latu (-0,6%) un AS „Latvijas Finieris” ar 118,55 milj. latu (+21,6%) – savas līderpozīcijas ir saglabājuši; trešajā vietā ir SIA Bolderaja Ltd ar apgrozījumu 89,89 milj. latu (+5,9%).

 

Lasīt vairāk: „Dienas Bizness” (05.10.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *