“Latvijas Finieris” meitasuzņēmumā Igaunijā ražos 70 000 kubikmetru finiera

Saplākšņa ražotāja AS “Latvijas Finieris” pērn iegādātajā meitasuzņēmumā Igaunijā “Kohila Vineer” plānots ražot 70 000 kubikmetrus bērza finiera, savukārt ražotnes svinīgā atklāšana notiks pēc mēneša – 8.novembrī, informēja koncerna padomes biroja vadītāja Jolanta Medne. “Tuvākajās nedēļās tiks pabeigta rūpnīcas rekonstrukcija. Atjaunotās rūpnīcas jauda sasniegs 70 000 kubikmetru bērza finiera gadā, un tās svinīgā atklāšana notiks šā gada 8.novembrī. Kopumā triju gadu laikā rūpnīcā tiks ieguldīti 20 miljoni eiro (14 miljoni latu), un plānotas aptuveni 70 darbavietas vietējiem iedzīvotājiem,” norādīja Medne.

Viņa arī sacīja, ka pēc rūpnīcas nodošanas ekspluatācijā Igaunijas meža īpašniekiem būs iespēja sākt ilgtermiņa sadarbību, atjaunojot bērza koksnes sortimenta pārdošanu. Turklāt, bērza pārstrādei notiekot reģionā uz vietas, tiks ražots augstas kvalitātes finieris un vēlāk arī saplāksnis, kas ir konkurētspējīgs produkts pasaules tirgū. “Šā projekta īstenošana būs izdevīga produktu attīstībā arī “Latvijas Finierim”. Tā kā esošajām piecām rūpnīcām Latvijā un rūpnīcai Lietuvā pievienosies arī rūpnīca Igaunijā, tiks stiprināta Baltijas reģiona bērza resursu pārstrāde augstvērtīgā produkcijā,” sacīja uzņēmuma pārstāve.

Kā ziņots, “Latvijas Finieris” Igaunijā nopirktās bērza pārstrādes rūpnīcas Kohilā darbība tika apturēta 2008.gadā. Pirkuma mērķis bija atjaunot rūpnīcas darbu jaunā kvalitātē, izmantojot pieejamos koksnes resursus.

Saražoto produkciju koncerns pārdod vairāk nekā 50 valstīs ar desmit reģionālo produktu attīstības un tirdzniecības uzņēmumu starpniecību ārpus Latvijas – Lielbritānijā, Vācijā, Zviedrijā, Francijā, Itālijā, Spānijā, Nīderlandē, Somijā, ASV un Japānā.

 

Avots:“Latvijas Avīze” (06.10.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *