Līgatnes dabas takas: oktobris – Vislatvijas ozolzīļu talkas mēnesis

Līgatnes dabas takas un Līgatnes novada dome aicina visu oktobri Latvijas iedzīvotājus piedalīties VISLATVIJAS OZOLZĪĻU TALKĀ, lai sarūpētu Līgatnes dabas takās mītošajiem dzīvniekiem gardus kārumus visai ziemai.

Laikā no 8. oktobra līdz 27. oktobrim Līgatnes dabas takas un Līgatnes novada dome aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, jo īpaši skolēnus un ģimenes, iesaistīties ozolzīļu vākšanas talkā, Līgatnes dabas taku zvēriem (mežacūkām, aļņiem, stirnām, vāverēm, staltbriežiem) sagādājot veselīgus kārumus ziemai. Talkas noslēguma pasākums paredzēts 27. oktobrī, uz kuru  laikā no pulksten 9.00 aicināti visi  talkotāji, lai nodotu salasītās zīles. Katrs, kurš atnesīs vismaz 3 kilogramus zīļu, varēs saņemt vienu brīvbiļeti uz Līgatnes dabas takām ozolzīļu talkas noslēguma dienā, vai apmeklējuma brīvbiļeti uz netālu esošo Vienkoču parku.

Talkotājiem tiek piedāvāts atvest ne tikai 3 kilogramu smagu ozolzīļu cienastu, bet arī piedalīties rekordā par LIELĀKO UN SMAGĀKO OZOLZĪĻU devumu zvēriem. Pirmās vietas ieguvējs (dalībnieks, kurš būs atvedis visvairāk zīļu) saņems dāvanā ceļojumu uz Stokholmu no Tallink 4 personām. Savukārt pārējām divām vietām būs pārsteiguma balvas no Līgatnes novada domes un Aerodium.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs savāktās ozolzīles varēs nodot arī Latvijas Dabas muzejā, Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 4, saņemot bezmaksas biļetes Dabas muzeja apmeklējumam vai Līgatnes dabas taku vai Vienkoču parka apmeklējumam 27. oktobrī.

 

Avots:www.gnp.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *