Potenciālie malkas pircēji neapmierināti ar LVM īstenoto cenu aptauju procedūru

Dedzināmās koksnes pārdošanas procedūra cenu aptaujā, ko īsteno valsts mežu apsaimniekotājs, netīk vairākiem potenciālajiem šī resursa pircējiem, kuri aicina to izsludināt laikus, kā arī jau sākotnēji norādot minimālās cenas slieksni.

Par to, kāpēc AS ”Latvijas Valsts meži” koksnes pārdošanas cenu aptauju izsludina īsi pirms svētkiem un kādēļ jau sākotnēji nenosauc konkrēto sortimentu sākuma cenu, neizpratnē ir, piemēram, Rēzeknē strādājošā kokskaidu granulu ražošanas SIA RSEZ ”New Fuels” vadība. Kā skaidro LVM apaļkoksnes piegādes direktors Andris Balodis, mazkvalitatīvā koksne ir mērķa sortimentu (zāģbaļķu, finierkluču, sīkbaļķu, utt.) blakusprodukts, tāpēc tā tiek pārdota salīdzinoši nelielās partijās ar īsākiem pieteikšanās termiņiem. Un konkrētajā gadījumā malkas pārdošanas izsludināšana un organizēšana tika pakārtota atklāta apaļo kokmateriālu piegādes šā gada II pusgadam konkursa norisei.

„Gadījumos, kad pretendentu piedāvātā cena nesasniedz produkcijas pašizmaksu vai tirgus situācijai atbilstošu līmeni, LVM lemj par cenu aptaujas konkrētā reģionā izbeigšanu bez rezultāta. Protams, ka pie šāda lēmuma tiek ievērtēta, no vienas puses, minimālā realizācijas cena, lai tā nenoslīdētu zem pašizmaksas un, no otras puses – iespējamais produkta kvalitātes zuduma risks, kas malkai ir ļoti zems, jo daudzi patērētāji pieprasa tādu malku, kas mežā kādu laiku ir žuvusi, norāda Andris Balodis. Viņš skaidro, ka minētā cenu aptauja bez rezultāta vairākos reģionos izbeigta ņemot vērā to, ka dedzināmā malka ir produkts, kas uzglabāšanas laikā nezaudē savas kvalitatīvās īpašības. Pēc rezultātu apkopošanas un nepārdotās malkas precizēšanas tika vērtēti to pretendentu piedāvājumi, kuri iesnieguši piedāvājumus malkas iegādei reģionos, kuros sākotnējā pārdošanas procedūra tika izbeigta bez rezultāta. „Ja piedāvājumi atbilda pārdošanas nosacījumiem un piedāvātā cena sasniedz tirgus situācijai un LVM izdevīguma aprēķinam atbilstošu līmeni, tika lemts par piedāvājumu akceptēšanu,” tā A. Balodis. Viņš arī norāda, ka lēmums par sarunu uzsākšanu ar pretendentiem par cenu aptaujas ietvaros piedāvāto cenu paaugstināšanu tiek pieņemts katrā konkrētā pārdošanas procedūrā atsevišķi, vērtējot minētos aspektus.

 

Lasīt vairāk: „Dienas Bizness” (08.10.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *