Rīgā notiks mežsaimniecības tehnoloģiju zinātniskā konference “OSCAR”

Latvijas Valsts mežzinātnes institūts “Silava” sadarbībā ar OSCAR (Operations Systems Center for Advanced Research) vadības komiteju 2012. gada 24.-26. oktobrī Rīgā, viesnīcā Maritim Park Hotel, organizē Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mežsaimniecības tehnoloģiju zinātnisko konferenci “OSCAR 2012”. Šādas konferences notiek reizi divos gados, pulcējot ievērojamākos nozares zinātniekus un inženierus no Zviedrijas, Somijas, Norvēģijas, Dānijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un citām valstīm. Iepriekšējās OSCAR konferences notika Zviedrijā un Somijā (2004. gads), Igaunijā (2006. gads), Dānijā (2008. gads) un Norvēģijā (2010. gads); galveno uzsvaru liekot uz jauniem tehnoloģiskiem risinājumiem meža apsaimniekošanā, kokmateriālu piegāžu organizācijā un meža biokurināmā sagatavošanā.

Meža operacionālo sistēmu pētniecības centrs (OSCAR) ir viens no Ziemeļvalstu mežzinātnes sadarbības komitejas (SNS) pētnieku sadarbības tīkliem, kura mērķis ir veicināt zināšanu koncentrāciju, kā arī sekmēt efektīvu, konkurētspējīgu un videi draudzīgu tehnoloģisko risinājumu ieviešanu meža apsaimniekošanā Ziemeļvalstu un Baltijas reģionā.

Noteiktas robežas prezentāciju tematikai konferencē nav. Galvenais atlases kritērijs – pētījuma tēmai jāveicina OSCAR mērķu īstenošana. Konferences laikā Ziemeļvalstu un Baltijas valstu vadošie zinātnieki ziņos par aktuālākajiem pētījumiem meža mašīnu un to sistēmu darba ražības analīzē; procesu modelēšanā un vadībā; meža materiālu loģistikas organizācijā; ģeogrāfiskās informācijas sistēmu izmantošanā mežsaimniecībā; ergonomikas, darba vides un darba drošības uzlabošanā; tehnoloģiju izstrādē piepilsētu mežiem un mazām saimniecībām; piegāžu ķēžu organizācijā un vadības tehnoloģiju pilnveidošanā; meža darbu ietekmes uz vidi mazināšanas un energoefektivitāte paaugstināšanas jomā; meža uzņēmējdarbības vides pilnveidošanā, meža atjaunošanas un mežkopības un mehanizācijā, kā arī par tehnoloģijām plantāciju mežiem un īscirtmeta plantācijām un koksnes resursu mobilizāciju.

 

Avots:www.silava.lv

Konferences programma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *