Eiropas biznesa atbalsta tīkls atvērts arī Latvijas MVU uzņēmumiem

„Mazais un vidējais bizness aktīvu darbību izvērš iekšējos tirgos, līdz ar to ierobežojot starptautiskās izaugsmes un ilgtspējas iespējas. Aptuveni 2/3 Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) vēl nav iesaistīti starptautiskās biznesa aktivitātēs un tikai nelielam to procentam ir pieredze sadarbībā ar starptautiskiem uzņēmumiem,” norāda Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, uzsverot, ka nu ir pieejams jauns, efektīvs instruments MVU atbalstam.

Eiropas Savienības (ES) projekta „BalticSupply” ietvaros 29 Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Lietuvas, Nīderlandes, Polijas, Zviedrijas un Apvienotās Karalistes, kā arī Latvijas uzņēmējdarbības atbalsta organizācijas, izglītības centri un reģionālās iestādes apvienojušas spēkus, lai palīdzētu reģionāliem uzņēmumiem uzlabot savu konkurētspēju Eiropas tirgū, izveidojot Eiropas uzņēmējdarbības atbalsta tīklu (EBSN) – www.eubizz.net.

Aizvadītajā gadā EBSN izstrādāja jaunu, unikālu pakalpojumu klāstu MVU. Daudzu pakalpojumu iezīme – tie sniedz iespēju rast jaunus biznesa kontaktus ar kontaktbiržu, speciālas kontaktu meklēšanas platformas, klātienes līdzdalības tīkla ieteiktajos pasākumos u.c. starpniecību.

„Viena no platformas lielākajām vērtībām ir pašnovērtējuma rīks uzņēmumiem, lai tie novērtētu savu piegādes ķēžu iespējas,” akcentē LTRK vadītājs. Aizpildot interneta aptauju, uzņēmumam tiek sniegta atsauksme par tā stiprajām un vājajām pusēm attiecībā uz vairākām uzņēmējdarbības jomām saistībā ar Eiropas kvalitātes vadības fondu (EFQM). Pēc anketas aizpildīšanas citi tīkla partneri spēj sniegt palīdzīgu roku apmācību un konsultāciju nodrošināšanā, lai uzlabotu uzņēmuma sniegumu konkrētajās jomās. Šis rīks ļauj uzņēmumiem novērtēt savu rezultātu atbilstību EFQM un Supply Chain 21.gadsimta noteiktajiem nozares standartiem.

„Eubizz.net” nodrošina piekļuvi Eiropas uzņēmējdarbības tīkla (EEN) uzņēmumu reģistram un piedāvā meklēšanas rīku, kurā iespējams norādīt tāda biznesa veida kontaktus, kādus konkrētais uzņēmums meklē. Uzņēmumi var datu bāzi papildināt ar saviem profiliem, lai citi uzņēmumi var tos atrast. Mājas lapa piedāvā arī B2B pasākumu pārskatu, kā arī apmācības un e-mācību programmas, kas ir piemērotas mazo uzņēmumu vajadzībām.

 

Avots:www.chamber.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *