Grantu programmas „Atspēriens” konkursa 2.kārtai šogad pieteiktas 96 idejas

5.oktobrī noslēdzās pieteikumu pieņemšana Rīgas domes un Swedbank grantu konkursa „Atspēriens” šā gada 2.kārtai, kurā tika saņemti 96 pieteikumi biznesa ideju realizācijai Rīgā. Līdzīgs konkursa pieteikumu skaits tika saņemts arī 2011.gada nogalē.

Konkursa komisija ir uzsākusi pieteikumu vērtēšanu. Rezultātus plānots publiskot un līgumus par grantu piešķiršanu noslēgt šī gada novembrī, kam sekos gadu ilgs ideju realizācijas periods. Pirmajā šī gada “Atspēriena” kārtā aprīlī tika iesniegts rekordliels pieteikumu skaits – 116 uzņēmējdarbības projektu idejas, no kurām astoņas perspektīvākās saņēma finansējumu Ls 50 733,88 apmērā.

Katru gadu notiek divi “Atspēriena” grantu konkursi. Šogad kopējais pieejamais grantu apjoms ir 98 000 latu. Vienam uzņēmumam biznesa uzsākšanai vai paplašināšanai konkursa ietvaros iespējams saņemt finansiālu atbalstu līdz pat 8 000 latu. Grantu programma „Atspēriens” piedāvā arī jaunas zināšanas, organizējot bezmaksas seminārus par uzņēmējdarbībā svarīgām tēmām, kas būtiskas ikvienas labas idejas īstenošanai.

Rīgas domes un Swedbank grantu konkurss “Atspēriens” šogad notiek jau ceturto gadu, turpinot veicināt jauno uzņēmumu attīstību. Šobrīd šī ir vienīgā grantu programma Rīgā dibinātiem uzņēmumiem.

Konkursam, atbilstoši nolikumam, var pieteikties privātpersonas vai komersanti, kas reģistrēti ne ilgāk kā divus pilnus gadus. Konkursa pieteikumi tiek izvērtēti atbilstoši iepriekš izstrādātiem vērtēšanas kritērijiem – galvenokārt pēc biznesa idejas ilgtermiņa dzīvotspējas un oriģinalitātes. Kā prioritārie virzieni noteikti transports, tūrisms un ražošana. Programmas ietvaros līdz 75% tiek atbalstīti tādi jauno komersantu izdevumi, kas saistīti ar specifiskas tehnikas un licenču iegādi, grāmatvedības vai juridisko pakalpojumu apmaksu, interneta mājas lapas izstrādi, darbinieku apmācību u.tml.

Kopš 2009.gada šīs programmas ietvaros atbalstītas 77 uzņēmējdarbības idejas, piešķirot kopējo līdzfinansējumu Ls 364 355,59 apmērā. Kopumā grantu konkursam iesniegtas vairāk nekā 800 idejas.

 

Avots:www.rdpad.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *