Kotovičs: Ar sabiedrību par mežsaimniecībā notiekošajiem procesiem jārunā

10. oktobrī AS “Latvijas valsts meži” (LVM) Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs LLU Meža fakultātes (MF) studentus iepazīstināja ar uzņēmuma pieredzi komunikācijā ar sabiedrību un tās interešu ievērošanu meža apsaimniekošanā.

“Jau pirmajā uzņēmuma darbības dienā visi LVM darbinieki vienojāmies, ka mums pret sabiedrību ir jābūt maksimāli atvērtiem, draudzīgiem un caurspīdīgiem. Tāda ir arī LVM komunikācijas politika, un tas uzņēmumam ir atmaksājies,” vieslekcijā sacīja T.Kotovičs. Viņš atklāja, ka LVM komunikāciju ar sabiedrību veido ikviens uzņēmuma darbinieks – sākot no valdes priekšsēdētāja, beidzot ar iecirkņu vadītājiem, kuri runā ar vietējiem iedzīvotājiem un mediju pārstāvjiem.

“Mācoties mežsaimniecību, arī studentiem ir jāmācās sabiedrībai izskaidrot mežsaimniecībā notiekošos procesus, jo ne pārāk labs iedzīvotāju viedoklis par nozari ir sprādzienbīstams. Latvijā daudzi cilvēki domā, ka mežus izcērt vairāk nekā atjauno, ka no Latvijas eksportē tikai neapstrādātus baļķus. Patiesībā situācija ir pretēja, tāpēc ar sabiedrību ir jārunā un jāskaidro visas šīs lietas,” uzsvēra vieslektors.

Kā atzina T.Kotovičs, LVM ir svarīga ne tikai peļņa, bet arī sabiedrības viedoklis un uzņēmuma reputācija, tāpēc, izmantojot socioloģiskas aptaujas, tiek regulāri veikta sabiedrības viedokļa izpēte un iegūtie dati tiek izmantoti uzņēmuma darbības plānošanā. Komunikāciju ar sabiedrību LVM veido izmantojot dažādus komunikācijas kanālus, piemēram, uzņēmuma mājas lapu, izglītojošus video sižetus, reģionālos un nacionālos medijus, kā arī īstenojot vairākus komunikācijas projektus – “Izzini mežu”, “Mammadaba” un “Cūkmens”.

LVM pārstāvju lekcijas MF tiek organizētas bieži. Fakultātei ar LVM ir jau izsenis ir cieša un veiksmīga sadarbība. Šī gada maijā tā tika nostiprināta ar oficiālu līgumu, kurā paredzēts turpināt sadarbību izglītības satura jautājumos, fakultātes akadēmiskā personāla tālākizglītības jomā, materiāli tehniskās bāzes modernizēšanā, meža nozares ekspertu piesaistē mācību metodisko materiālu un studiju noslēguma darbu izvērtēšanā, kā arī kopīgu projektu izstrādāšanā un ieviešanā.

 

Avots:http://www.mf.llu.lv/?fid=672

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *