Latvijas kokapstrādes speciālists gūst atzinību prestižajā konkursā “EuroSkills”

Šā gada 7.oktobrī Beļģijā noslēdzās Eiropas lielākais un prestižākais jauno profesionāļu meistarības konkurss „EuroSkills 2012″, kurā 450 dalībnieku konkurencē Latvijas komanda ieguva divas godalgas. Latviju konkursā pārstāvēja 15 jaunie profesionāļi. Ekselences balvas žūrija piešķīra diviem Latvijas konkursantiem. Tās saņēma:

  • kokapstrādes speciālists Erlens Brutāns, kurš mācās Rīgas Amatniecības vidusskolā un praktizējies saplākšņa pārstrādes uzņēmumā „Troja” un mēbeļu ražošanas uzņēmumā „Daiļrade koks”;
  • un friziere Laura Salmiņa, kura absolvējusi Rīgas Stila un modes profesionālo vidusskolu un sacensībām gatavojās, trenējoties Jūrmalas salonā „Skaistumam” un skaistumkopšanas studijā „Riga Top Hair “.

Sacensības „EuroSkills 2012″ norisinājās no 4. līdz 6. oktobrim, un tajās piedalījās 27 valstu pārstāvji 46 profesijās. Ekselences godalgas piešķīra tikai tiem dalībniekiem, kas ieguva vairāk nekā 500 punktus no 600 iespējamajiem. Erlens Brutāns ieguva arī titulu „Best of Nation” par labāko valsts sniegumu.

„Lielākais šī gada izaicinājums mūsu komandai bija konkurēt neskatoties uz priekšrocībām, kādas bija citu valstu jauniešiem, kas bija apbruņoti ar labākajiem instrumentiem un iekārtām, piemēram, automatizētiem, precīziem un jaudīgiem flīžu griešanas instrumentiem. Tāpat mūsu jaunieši pirmo reizi veidoja moldingu, kas nav iekļauta Latvijas sausās būves speciālistu profesionālās izglītības programmā. Lai arī komanda šobrīd ir nogurusi un būtu gribējusi sevi parādīt spožāk, mēs lepojamies, ka visi dalībnieki cīnījās līdz beigām, paveica savus uzdevumus un ar lepnumu pārstāvēja Latviju,” stāsta Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) direktore Dita Traidās.

„EuroSkills” ir starptautiskas sacensības, kurās piedalās jaunie profesionāļi vai profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi vecumā no 17 līdz 25 gadiem. Eiropas līmeņa konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar pasaules mēroga profesionālās meistarības konkursu „Worldskills”.

 

Avots:www.viaa.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *