Zināmi konkursa „Eksporta un inovācijas balva 2012″ pretendenti

Lai paustu atzinību un godinātu tos Latvijas komersantus, kas sasnieguši labus rezultātus gan radot jaunus un eksportspējīgus produktus, gan nodrošinot vietējo tirgu ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem,  jau astoto gadu pēc kārtas notiek konkurss „Eksporta un inovācijas balva”. Šogad Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajam konkursam tika iesniegti 114 pieteikumi no uzņēmumiem visā Latvijā, pārstāvot galvenās eksporta nozares – kokapstrādi un mēbeļu ražošanu, metālapstrādi un mašīnbūvi, elektroniku un elektrotehniku, vieglo rūpniecību, poligrāfiju, būvmateriālu ražošanu, pārtikas pārstrādi, tekstilrūpniecību, ķīmisko un farmaceitisko ražošanu, kā arī IT, dizaina priekšmetus u.c. pakalpojumus.

Saskaņā ar konkursa nolikumu, iesniegto pieteikumu izvērtēšana notiek divās kārtās. Konkursa pirmajā kārtā tika izvērtēti dalībnieku pieteikumi un žūrijas komisija izvirzīja dalībai konkursa otrajā kārtā visvairāk punktus ieguvušos pretendentus katrā kategorijā. Otrajā kārtā ietilpst uzņēmumu apmeklējumi un konkursam pieteikto produktu vai pakalpojumu prezentācijas, kā arī intervijas ar uzņēmējiem.

Pēc pirmās kārtas rezultātu apkopošanas un izvērtēšanas, konkursa 2.kārtai tika izvirzīti 43 pieteikumi. To vidū astoņi ir meža nozari pārstāvošo uzņēmumu iesniegtie pieteikumi: kategorijā „Eksportspējīgākais komersants” lielo un vidējo komercsabiedrību grupā – SIA PAPĪRFABRIKA “LĪGATNE”; kategorijā „Inovatīvākais produkts” – SIA DEKORU FABRIKA  aromātiskais koka dekors „Aroma Tree” un SIA RĪGAS KRĒSLU FABRIKA šūpuļzirdziņš „ROO”; kategorijā „Importa aizstājējprodukts” – RĪGAS KRĒSLU FABRIKA auditorijas krēslu sērija.  Savukārt konkursa kategorijā „Rūpnieciskais dizains” 2.kārtā izvirzīti četri meža nozares uzņēmumu pieteikumi: SIA Daiļrade Koks biroja mēbeles “ELF”, SIA MWF krēsliņš – rotaļlieta „Pally”, SIA DEKORU FABRIKA koka braucamrīks bērniem “Duksis” un SIA RĪGAS KRĒSLU FABRIKA ķeblītis “BLOOM”.

Laureātiem būs iespēja bez maksas piedalīties komersantu delegācijas sastāvā augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs un LIAA organizētajās tirdzniecības misijās un individuālos darījuma braucienos, izmantot speciāli šim konkursam izveidoto zīmi (kvalitātes standarta) uz produktiem un informatīvajiem materiāliem, kā arī citas veltes, kas lieti noderēs, domājot par sava biznesa paplašināšanu. Konkursa noslēgums un svinīgā laureātu paziņošanas ceremonija notiks 2012.gada 19.decembrī.

 

Avots:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *