Jauno apkures sezonu “Liepājas enerģija” uzsāk ar samazinātu siltumenerģijas tarifu

Pie pašreizējās dabasgāzes cenas – 230 lati par 1000 kubikmetriem, siltumenerģijas gala tarifs, pateicoties jaunuzbūvētajai biokoģenerācijas stacijai, ir samazināts par 13%, kas pēdējo divu gadu laikā ir jau trešais siltumenerģijas tarifa samazinājums Liepājā, kā arī lielākais SIA „Liepājas enerģija” vēsturē. Apstiprinātais siltumenerģijas tarifs ir rūpīgi plānota darba rezultāts, skaidro Anatolijs Suškovs, SIA „Liepājas enerģija” valdes priekšsēdētājs. Tarifa samazinājums bija iespējams tikai un vienīgi pateicoties pārdomātiem ieguldījumiem pilsētas centralizētās siltumapgādes sakārtošanā un attīstībā, jo bez tā nebūtu iespējams dažādot kurināmā veidus, paralēli dabas gāzei izmantojot atjaunojamu, vietējo resursu šķeldu, un ražot siltumenerģiju koģenerācijas režīmā, kas papildus ļauj ražot arī elektroenerģiju.

Jau ziņots, ka līdz ar jaunās apkures sākšanos, šogad ekspluatācijā nodota SIA „Liepājas enerģija” biokoģenerācijas stacija, kurā kā kurināmo izmantos šķeldu. Jaunā biokoģenerācijas stacija gadā saražos aptuveni 60 tūkst. megavatstundas (MWh) siltumenerģijas un 12 tūkst. MWh elektroenerģijas. Vēl pirms stacijas nodošanas ekspluatācijā, darbojoties testa režīmā un veicot iekārtu pārbaudes, jaunajā stacijā septembra mēnesī saražots 2611 MWh siltumenerģijas un 228 660 kilovatstundas elektroenerģijas, kas nodota kopējā tīklā. Kopējā apjomā “zaļi” saražotā enerģija veidos līdz 20%, samazinot atkarību no dabas gāzes cenas un labvēlīgi klientiem ietekmējot siltumenerģijas gala tarifu.

Tas ir viens no diviem ES Kohēzijas fonda projektiem, kurus realizē uzņēmums ar nolūku modernizēt un attīstīt Liepājas centralizētās siltumapgādes sistēmu. Otrs projekts ir bioūdensildāmo katlu katlumājas būvniecība, kuru plānots pabeigt līdz 2013. gada beigām. Arī šajā katlumājā kā kurināmo izmantos vietējo atjaunojamo energoresursu šķeldu, kas „zaļās” enerģijas īpatsvaru uzņēmumā palielinās līdz 60%.  Abu projektu kopējās izmaksas ir aptuveni 15,5 miljoni latu, tajā skaitā ES Kohēzijas fonda atbalsts ir aptuveni 6,3 milj. latu.   Investīciju projekts vērsts uz modernu tehnoloģiju ieviešanu, ražošanas izmaksu optimizāciju un konkurētspējīga pakalpojuma sniegšanu.

„Līdz ar šā projekta īstenošanu uzņēmums sāk ražot siltumenerģiju, izmantojot biomasu, kas Latvijā vēl nav plaši izplatīta prakse. Šis projekts, tāpat kā iepriekšējie un turpmākie, ir virzīts uz ilgtermiņa attīstību. Ir svarīgi dažādot kurināmā veidus, palielinot energoneatkarību, un galvenais – nodrošināt ilgtermiņa rezultātu – drošu, stabilu un konkurētspējīgu siltumapgādi Liepājā. Svarīgi, ka jaunā stacija samazinās arī kaitīgo izmešu daudzumu un tā būs vairāk draudzīga videi un cilvēkiem, ” uzsver A. Suškovs.

 

Avots:www.liepajasenergija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *