Zāģmateriālu eksporta cenu lejupslīde Krievijā gada otrajā pusē turpinās

2012.gada augustā no Krievijas tika eksportēts par 8% vairāk zāģmateriālu (nom. kod. 4407) nekā mēnesi iepriekš – 1,01 milj.m3, liecina Krievijas Federālās Muitas dienesta sniegtā informācija. Tāpat mēneša laikā palielinājušies eksporta ienākumi  – par 6% līdz 294 miljoniem dolāru (~158 milj. LVL). Respektīvi augustā zāģmateriāli no Krievijas eksportēti par vidēji 290 dolāriem/m3 (~156 LVL/m3).

Kopumā laika periodā no janvāra līdz augustam no Krievijas šogad eksportēti 7,5 milj.m3 zāģmateriālu (+1%) gandrīz 2,3 miljardu dolāru jeb aptuveni 1,24 miljardu latu vērtībā (+2%).

Vairākās ES dalībvalstīs vērojamo tirgus svārstību un nestabilo ekonomisko apstākļu dēļ, kokmateriālu eksports no Krievijas uz valstīm, kas neietilpst NVS sastāvā, samazinās. Arī Krievijas galvenā sadarbības partnervalsts Ķīna, kur tiek piegādāti aptuveni 38% visu zāģēto kokmateriālu, šogad samazinājusi koksnes un tās produktu importu. Šeit kā galvenie importa samazinājuma iemesli minēti: mazāka aktivitāte būvniecības nozarē un mazāki koksnes pārstrādes apjomi saistībā ar negatīvajām tendencēm pasaules tirgos, kur Ķīna realizē lielu daļu saražoto koka izstrādājumu. Analoga tendence vērojama arī Krievijā. Šeit gan zāģmateriālu eksporta samazinājums ir mazāks nekā Ķīnā. Piemēram, uz valstīm, kas neietilpst NVS sastāvā, šā gada pirmo astoņu mēnešu laikā zāģmateriālu eksports no Krievijas samazinājās tikai par 2%, sastādot 5,7 milj.m3 (76% no visa eksporta). Tikpat lielā apjomā samazinājās arī eksports naudas izteiksmē, kopumā sastādot vairāk nekā 1,8 miljardus dolāru (~969 milj. LVL). Atzīmēts, ka eksporta cenas kopš šā gada februāra uz šīm valstīm robežās no 1% līdz 5% pazeminājās praktiski katru mēnesi, augustā tām pazeminoties vēl par 1% – līdz 303 dolāriem/m3 (~163 LVL/m3), kas salīdzinājumā ar vidējo eksporta cenu 2011.gada augustā ir par 6% zemāka.

Tajā pašā laikā uz pierobežas valstīm zāģmateriālu eksports no Krievijas šogad palielinājies. 2012.gada pirmajos astoņos mēnešos uz Krievijas pierobežas valstīm kopumā piegādāti 1,85 milj.m3 zāģmateriālu 483 miljonu dolāru (~260 milj. LVL) vērtībā, kas fiziskā izteiksmē ir par 11%, savukārt naudas izteiksmē – par 20% vairāk nekā gadu iepriekš. Tomēr zāģēto kokmateriālu eksporta cenas pazeminās arī uz šīm valstīm, kopš maija – par vidēji 3%.

 

Avots:www.lesonline.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *