AS “Latvijas valsts meži” teritorijā uzbūvēts nu jau astotais skatu tornis

Rekreācijas vērtības palielināšanai, AS „Latvijas valsts meži” (LVM) apsaimniekošanā esošajās teritorijās uzbūvējusi kopumā nu jau astoņus skatu torņus – 11. oktobrī tika atklāts vēl viens tornis Ančupānu kalnos pie Rēzeknes. Šī ir gleznaina pilsēta, kas uzbūvēta uz septiņiem pakalniem. Taču pat šajā augstajā vietā uz mežu un purvu fona labi izceļas Ančupānu kalni, kas ir pilsētnieku iecienīta atpūtas vieta. Un tagad pašā kalna virsotnē, kas atrodas 186 metrus virs jūras līmeņa, lepni slejas 28,5 metrus augstais skatu tornis, no kura paveras galvu reibinošs skats uz rudens zelta lapās slīgstošo Rēzekni, Jermolu un Odumovas mežu, Adamovas ezeru un tā salām.

LVM Ziemeļlatgales mežsaimniecības kolēģi veikuši lielu darbu apkārtnes labiekārtošanā, un izpilddirektors Viktors Reblis izteica cerību, ka šī vieta mežā tiešām būs tīkama atpūtai. Kā torņa atklāšanā teica Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs, katram ieteicams uzkāpt šajā skatu tornī, lai redzētu, cik mūsu zeme ir skaista.

Šogad kopumā LVM teritorijās būs atklāti trīs jauni skatu torņi. Maija beigās, uzsākoties aktīvai tūrisma sezonai, jauns 25 metrus augsts skatu tornis tika atklāts Kalsnavas arborētumā Jaunkalsnavā, kur izvietota viena no Latvijas skaistākajām kokaugu kolekcijām. Vēl viens šāds infrastruktūras objekts līdz gada beigām tiks nodots ekspluatācijā Tērvetē.

Ļoti plaša ainava paveras arī no 28 metrus augstā skatu torņa Ziemeļkurzemes augstākajā virsotnē – Kamparkalnā, kas atrodas 174 metrus virs jūras līmeņa. No tā paveras lielisks skats uz vienu no savdabīgākajām Latvijas vietām – Talsu pauguraines dabas parku un 30 km attālumā esošo jūru. Savukārt visaugstākais no LVM apsaimniekotajās platībās uzbūvētajiem koka skatu torņiem atrodas Krāslavā, Kaplavas pagasta teritorijā uz LVM Dienvidlatgales mežsaimniecības apsaimniekojamās zemes. 32 metrus augstais Priedaines skatu tornis, no kura paveras brīnišķīgs skats uz Daugavas veidotajiem lokiem, tika atklāts 2008.gadā. Lai novērtētu Latgales mežus un ezerus visā to krāšņumā, notekti jāapmeklē Egļukalns, kur 220 metrus virs jūras līmeņa uzbūvēts 26,5 metrus augsts skatu tornis. Šeit apkārtējo pauguraino ainavu rudenī sevišķi izceļ lielais kļavu daudzums.

Putnu vērotājiem īpaši iecienīts ir 26,5 m augstais koka baļķu skatu tornis pie Usmas ezera Ūdru kalnā. Koka panorāmas skatu tornis uzbūvēts arī Ložmetējkalnā, Tīreļpurvā, kas ir vienīgais kultūrvēsturiskais liegums Latvijā. Šī skatu torņa augšējā platforma, no kuras paveras skaista un plaša apkārtnes panorāma, atrodas aptuveni 39 metru augstumā virs jūras līmeņa, savukārt pats tornis ir 27 metrus augsts.

 

Avots:www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *