Energoefektivitātes un vides tehnoloģiju izstāde “Vide un Enerģija 2012”

No 18. līdz 21. oktobrim Ķīpsalā notiks 8. starptautiskā enerģētikas, energoefektivitātes, infrastruktūras un vides tehnoloģiju izstāde “Vide un Enerģija 2012”, kurā šogad tiks akcentēti energoefektivitātes, energoapgādes, vides tehnoloģiju un infrastruktūras uzlabošanas risinājumi un atjaunojamās enerģijas resursu efektīva izmantošana.

Uzņēmēji izstādē aicināti smelties idejas jaunam biznesam, apzināt iespējas uzņēmējdarbības attīstībai un atrast jaunus sadarbības partnerus, kā arī izzināt, ko piedāvā jaunākās energoefektīvās tehnoloģijas. Savukārt interesenti izstādē varēs uzzināt, ko var ieviest savā ikdienā no piedāvātā jauno tehnoloģiju klāsta. Apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem saules, vēja un citu dabas resursu efektīvā izmantošanā energoapgādē, ko piedāvā ne tikai vietējie un ārvalstu uzņēmēji, bet arī ārvalstu kompāniju apvienības un nozares pārstāvniecības – šogad izstādē būs Čehijas un Austrijas nacionālie stendi, kā arī Zviedrijas, Kanādas un Vācijas uzņēmumu kopstendi.

Izstādē tiks prezentētas energoefektīvās siltumapgādes un mājokļu siltināšanas tehnoloģijas, videi draudzīgas apkures sistēmas, ventilācijas un kondicionēšanas iekārtas, notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģijas rūpnieciskajā un individuālajā sektorā. Tāpat varēs uzzināt, kā energoefektivitātes uzlabošanai saņemt ES atbalsta finansējumu un ietaupīt pašu līdzekļus.

Šogad izstādē īpašs akcents tiek likts uz e-transportu – elektromobiļiem, hibrīdautomobiļiem un cita veida videi draudzīgiem transporta līdzekļiem. Zaļās enerģijas un vides tehnoloģiju klasteris prezentēs gan pašus automobiļus, gan elektroautomobiļu uzlādes iekārtas, gan rīkos atklātos seminārus un interesentiem stāstīs par vides, tautsaimniecības un cilvēka ieguvumiem, izmantojot alternatīvos transporta līdzekļus. Izstādes ekspozīciju papildinās daudzveidīga semināru programma par aktuāliem energoefektivitātes jautājumiem, klimata pārmaiņu tehnoloģijām un ilgtspējīgas “zaļās” enerģijas jautājumiem, ko rīkos sadarbības partneri – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un Rīgas Enerģētikas aģentūra.

Aizvadītajā gadā izstādē “Vide un Enerģija” piedalījās 125 tiešie eksponenti – 90 uzņēmumi no Latvijas un 35 uzņēmumi no ārvalstīm (Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Ķīnas, Vācijas, Austrijas, Kanādas, Dānijas, Beļģijas, Zviedrijas un Itālijas). Izstādi apmeklēja 27 982 speciālisti un interesenti no Latvijas un 11 ārvalstīm. Gan izstādes dalībnieki, gan profesionālie apmeklētāji atzinīgi novērtējuši arī paralēli notikušos seminārus, kas atspoguļoja nozīmīgākās aktualitātes nozarē.

Vienlaikus no 18. līdz 21. oktobrim Ķīpsalā notiks arī izstāde mājokļa labošanai un interjera pārvērtībām “Māja. Dzīvoklis 2012”. Abas izstādes var apmeklēt ar vienu ieejas biļeti.

 

Lasīt vairāk:www.bt1.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *