Ķīnā kokmateriālu imports astoņos mēnešos samazinājies gandrīz par piektdaļu

Samazinoties aktivitātei būvniecības nozarē, Ķīnā samazinājās arī pieprasījums pēc konstrukciju zāģmateriāliem, kā rezultātā jūtami kritās gan zāģbaļķu, gan zāģmateriālu imports. Pirmo astoņu mēnešu laikā šie kokmateriāli šogad Ķīnā tika ievesti 4,3 miljardu dolāru vērtībā.  Tas ir par 19% mazāk nekā gadu iepriekš, ziņo „Wood Resource Quarterly”. Fiziskā izteiksmē vairāk samazinājās baļķu imports – par 17%, savukārt zāģmateriālu imports samazinājās par 5%.

Divas galvenās skujkoku zāģmateriālu piegādātājvalstis Ķīnas tirgum ir Kanāda un Krievija. No šīm abām valstīm piegādāto zāģmateriālu īpatsvars veido 84% no visa Ķīnā ievestā zāģmateriālu apjoma. Tām seko ASV, Čīle un Jaunzēlande. Jāatzīmē, ka pēc tirgus apskatā „Wood Resource Quarterly” publicētās informācijas, no ASV minētajā laika periodā šogad uz Ķīnu zāģmateriālu eksports saruka par 41%.

Augustā skujkoku zāģmateriālu imports Ķīnā samazinājās jau trešo ceturksni pēc kārtas, sastādot 1,1 miljonu kubikmetru, kas ir par 21% mazāk nekā iepriekšējā ceturksnī un par 23% mazāk nekā analogajā ceturksnī gadu iepriekš. Augustā visa veida skujkoku zāģmateriālu vidējā importa vērtība Ķīnas tirgū bija 203 USD/m3 (~109 LVL/m3), kas ir par deviņiem dolāriem zemāka nekā gadu iepriekš, liecina Ķīnas muitas dienesta dati.  Tostarp Krievijas zāģmateriālu vidējā cena pazeminājās par 19 USD/m3, kamēr Kanādas zāģmateriālu vidējā cena saglabājās pie 200 USD/m3, kas ir tikai par 5 USD/m3 mazāk nekā gadu iepriekš.

Dramatiski šogad Ķīnā samazinājās skujkoku zāģbaļķu imports. Piemēram no Krievijas laikā periodā no janvāra līdz augustam šogad uz Ķīnu piegādāts par 21% mazāk un no ASV – par 31% mazāk baļķu nekā 2011.gada attiecīgajā laika periodā. No pārējām divām nozīmīgākajām baļķu piegādātājvalstīm – Jaunzēlandes un Kanādas – uz Ķīnu tika eksportēts praktiski tikpat lieli apjomi, cik 2011.gadā.

Līdz ar koksnes resursu pieprasījuma samazināšanos zāģmateriālu industrijā, pakāpeniski pazeminājušās arī baļķu cenas. Piemēram, 2012.gada 3.ceturksnī vidējā skujkoku zāģbaļķu importa cena Ķīnā bija par 13% zemāka nekā gadu iepriekš, liecina ziņojumā „Wood Resource Quarterly” sniegtā informācija. Pēdējo 12 mēnešu laikā Ķīnā pazeminājās arī vietējo egles zāģbaļķu cenas – par aptuveni 6%.

 

Avots:www.woodandpanel.us

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *