Praktiska un energoefektīva koka māja par trīsistabu dzīvokļa cenu

Mūsdienās uzbūvēt sev praktisku un energoefektīvu māju izmaksā tikpat, cik nopirkt trīsistabu dzīvokli. Turklāt uzņēmuma «Līvas grupa» izstrādātā kompaktā māja ir tāda, lai tajā uzreiz varētu pilnvērtīgi un skaisti dzīvot – izveidota pilna iekšējā apdare – iekšējās komunikācijas, santehnika, virtuves iekārta u.c.

Māju, kurai dots nosaukums – kompaktā māja, uzņēmuma tehnologi izstrādājuši paši, apvienojot un pilnveidojot divas būvniecības tehnoloģijas vācu Moderne Fächer un Kanādā izstrādāto SIP ēku paneļu tehnoloģiju. Mājas nesošās konstrukcijas ir no līmētā koka brusām – tas ēkai piešķir ģeometrisko noturību. Savukārt paneļi nodrošina siltumizolāciju. Arī tos uzņēmuma tehnologi izstrādājuši paši. Paneļa princips ir ‘sendvičtipa’ – izmantots plākšņveida materiāls, kam vidū ir moderns putuplasta paveids Neopors. Tas laiž cauri gan gaisu, gan mitrumu, tāpēc sienas elpo. Turklāt materiāls neizdala ķīmiskus savienojumus un ir par 20% siltāks kā putupolistirols.

Mājā iespējams izveidot dažāda veida apkuri, biežāk ierīko gāzi vai siltumsūkni. Lai apkurinātu šo māju, kur dzīvojamā platība ir 70 m2, pilnīgi pietiek ar piecu kilovatu siltumsūkni. «Saimnieki, kas dzīvo šādā mājā, mums stāsta, ka, kurinot ar gāzi, par apkuri maksā apmēram 15 – 17 latu mēnesī,» apgalvo uzņēmuma «Līvas grupa» valdes loceklis Agris Smelteris.

No ārpuses kompaktā māja izskatās neliela, taču iekšpusē ir plaša un gaiša. Tajā ir lieli koka logi līdz grīdai. Mājai ir ļoti interesants dizains. Tā veidota modernā, minimālisma stilā. Savukārt individuālu akcentu mājai piešķir fasādes un iekštelpu krāsojums, gaumīgi un neparasti krāsu salikumi. Arī mājas iekštelpas ir dizainera veidotas. Iekštelpās ir ļoti daudz kvalitatīva dabīgā koka detaļas – logi, durvis, logu ailes, grīdlīstes. Īpašu noskaņu rada mājas iekšpusē redzamās koka griestu sijas un spāres. Mājas iekšējā apdare veidota ļoti praktiska. Grīdas segumam standartā izmanto laminātu vai trīsslāņu parketu, bet sienu apdarei – materiālu, kas ir līdzīgs mēbeļu laminātam. Arī tas ir ļoti praktisks, ja bērns apzīmēs sienas, tās varēs viegli nomazgāt. Savukārt griestiem izmantots speciāls griestu linolejs, kas būtībā ir mūžīgs.

Uzņēmums «Līvas grupa» māju rūpnieciski saražo sešās darba dienās, bet uzstāda divās nedēļās.

Daudz vairāk laika aizņem mājas būvniecības saskaņošanas process, ko jāuzņemas pašam topošajam mājas saimniekam. Uz jautājumu «Kā šāda māja kalpos?» Agris Smelteris atbild: «Mājas būvniecībā un iekštelpās apzināti esam izvēlējušies detaļas, kas ir vienkāršas, kam būtībā nekas nevar notikt, ja vien tīšām nebojā un nelauž. Vienīgais, kas apmēram pēc 6 – 8 gadiem būs jāpielabo, ir mājas fasādes krāsojums. Dienvidu pusē tas varētu nedaudz pabalēt, bet ziemeļu pusē būs kā jauns.»

 

Avots:www.building.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *