Šodien Rīgā notiek pirmais ES Vienotā tirgus forums uzņēmējiem

Pērn Latvijas uzņēmumi eksportējuši preces uz 189 pasaules valstīm. Tomēr 70% eksporta veido Eiropas Savienības (ES) Vienotais tirgus, uz kuru 2011. gadā Latvijas uzņēmumi eksportējuši preces aptuveni 3,89 miljardu latu apmērā, norāda Ekonomikas ministrija, tā uzsverot, ka uzņēmumiem Latvijā ES Vienotais tirgus nozīmē brīvu pieeju gandrīz 500 miljonu patērētāju tirgum.

Visbiežāk gan Latvijas uzņēmumi izvēlas izvērst savu darbību kaimiņvalstīs – Igaunijā un Lietuvā, kā arī Vācijā un Zviedrijā. «Tas savukārt norāda uz mūsu uzņēmumu potenciālu paplašināt darbību un vēl vairāk kāpināt eksporta apjomus arī uz citām ES Vienotā tirgus dalībvalstīm,» uzsver ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Ar mērķi iedrošināt Latvijas uzņēmumus daudz aktīvāk izmantot ES Vienotā tirgus iespējas un paplašināt darbību citās šā tirgus dalībvalstīs, trešdien, 17. oktobrī Rīgā, viesnīcas Radisson Blu Hotel Latvija konferenču zālē Alfa no plkst. 9.30 līdz 17.00 notiks ES Vienotā tirgus forums uzņēmējiem, kurā ar pieredzi par šā tirgus priekšrocībām un nosacījumiem dalīsies gan vietējie, gan ārvalstu eksperti. Foruma dalībniekiem būs iespēja uzzināt ES Vienotā tirgus noteikumus, iespējas, izaicinājumus un pašmāju uzņēmēju veiksmes stāstus, aktīvi iesaistoties foruma sesijās un diskusijās, kā arī izmantot kontaktbiržas sniegtās iespējas un klātienē ar dažādu jomu ārvalstu un vietējiem ekspertiem pārrunāt ar ES Vienotā tirgus regulējumu saistītus jautājumus un uzzināt savam uzņēmumam atbilstošākos risinājumus.

ES Vienotais tirgus piedāvā plašas iespējas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai ne tikai Eiropas, bet arī pasaules mērogā. Pērn Latvijas uzņēmumu preču eksports uz Baltijas valstīm sasniedza 1,69 miljardus latu jeb 43% no kopējā preču eksporta apjoma. Aktīvi apgūts arī Vācijas un Zviedrijas tirgus – attiecīgi 12% un 9% apjomā, apliecinot mūsu uzņēmumu potenciālu paplašināt darbību un vēl vairāk kāpināt eksporta apjomus. Galvenās eksporta nozaru grupas uz ES dalībvalstīm pērn bija koksne un tās izstrādājumi (14% no kopējā eksporta apjoma uz ES dalībvalstīm), metāli un to izstrādājumi (11%), mašīnas, mehānismi un elektriskās iekārtas (8%).

ES Vienotā tirgus foruma laikā tiks nodrošināta tā tiešraide Ekonomikas ministrijas mājas lapā.

 

Avots: www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *