TF absolventu pētījumi atzīti par labākajiem enerģētikas nozarē Latvijā

LLU Tehniskās fakultātes absolventu Kārļa Grīnberga un Valda Kleinberga izstrādātie pētījumi atzīti par labākajiem studiju noslēguma darbiem enerģētikas nozarē Latvijā. Konkursā tika vērtēta darba tēmas aktualitāte, zinātniski pētnieciskā ievirze, novitāte, darba izpildes kvalitāte, noformējuma uzskatāmība, lietderība Latvijas enerģētikas nozarē, kā arī darba vadītāja un rekomendētāja vērtējums.

Bakalauru darbu nominācijā visaugstāko vērtējumu – 31 punktu no 35 iespējamajiem – ieguva Kārlis Grīnbergs par izstrādāto bakalaura darbu “Zema energopatēriņa dzīvojamās ēkas izvēles pamatojums Latvijas apstākļiem”. Viņa darbu vadītāja LLU Lauksaimniecības enerģētikas institūta (LEI) asociētais profofesors Raimunds Šeļegovskis. Savukārt Valdis Kleinbergs par maģistra darbu “Universāla cietās biomasas degļa pētījumi”, kura izstrādi vadīja LLU LEI docents Aigars Laizāns, ieguva visaugstāko vērtējumu – 35 punkti no 35 iespējamajiem – maģistra darbu nominācijā.

Konkursa žūrijas komisijā piedalījās gan universitāšu pārstāvji, gan nozares vadošie speciālisti – Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācijas izpilddirektors Kārlis Briņķis, Guntars Niparts no AS “Jauda” un Tālivaldis Podiņš no SIA “ABB”. Žūrijas komisijai tika iesniegti 28 darbi – 23 no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), 4 darbi no LLU LEI un viens darbs no Rīgas Tehniskās koledžas Enerģētikas katedras. Konkursam tika iesniegti LLU Lauksaimniecības enerģētikas profesionālās bakalaura programmas un Lauksaimniecības inženierzinātnes enerģētikas specializācijas maģistru programmas 2012. gada absolventu labākie darbi.

AS Jaudas, LEEA, SIA ABB un RTU Attīstības fonda rīkotais studentu darbu konkurss Latvijas mērogā pašlaik ir nozīmīgākais konkurss enerģētikas nozarē.

 

Avots:www.llu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *