Veiksmīgi aizvadīts pirmais starptautiskais koka skulptūru simpozijs “Balti”

Vakar, 17.oktobrī, ar svinīgu skulptūru nodošanu mazāko jelgavnieku rīcībā, noslēdzies pirmais starptautiskais koka skulptūru simpozijs «Balti». Tā laikā Jelgavā pie piecām pirmsskolas izglītības iestādēm mājas sev atradušas pieci koka kaķi, auns, vilks, gailis, šūpuļzirdziņš un ābols. Bērni visi kā viens atzīst: «Mums patīk!» Mazie tūlīt pēc atklāšanas pasākuma steidza iemēģināt jaunos rotaļu «draugus». Pirmie jau šūpojušies uz četrus metrus garā šūpuļzirdziņa, vairāki jau pasēdējuši uz kāda no pieciem kaķiem, citi samīļojuši aunu vai vilku.

Aģentūras «Kultūra» direktors Mintauts Buškevics atzīst: «Eksperiments izdevies. Protams, ir lietas, kas jāpārdomā organizatoriskā ziņā, taču skaidri zinām, ka turpinājums sekos un koka skulptūras papildinās arī citu pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu rotaļu laukumus.»

Gan pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi, gan pedagogi ir priecīgi par bērnudārza rotaļu laukumu papildinājumu. Audzinātājas stāsta, ka mazie kopš pagājušās nedēļas cītīgi sekojuši līdzi mākslinieku darba procesam, lai redzētu, kā top skulptūra. «No malas raugoties, skaidrs, ka pirmajās dienās viņiem nebija interesanti – cik tad ilgi skatīsies uz tiem bluķiem un to, kā lido skaidas, kamēr mēs tos mizojām, sagatavojām. Vēlāk, kad jau sāka veidoties tēli, interese bija liela. Nāca, uzdeva jautājumus,» atzīst mākslinieks Gundars Kozlovskis, kurš bērnudārzā «Rotaļa» izveidojis piecus kaķus.

Uz kalniņa vērot naivā vilka un atjautīgā auna attiecības var bērnudārza «Zemenīte» teritorijā, kur mākslinieks Zigmunds Bielis izveidojis koka skulptūru «Vilks un auns». Bērnudārza «Lācītis» audzēkņi tikuši pie īpaša šūpuļzirdziņa, kas ir četrus metrus garš, un uz tā vienlaikus var šūpoties četri bērni. Tādu skulptūru mākslinieks Vitauts Tallats-Kelpšs izveidojis, iedvesmojoties no savas zirdziņu kolekcijas, kurā ir 50 eksponāti. Bērnudārza «Sprīdītis» pagalmā arī uz ziemošanu paliks «Brīnumputns» – koka gailis, kurā iemontēti vingrošanas rīki. To veidojusi māksliniece Inese Valtere-Ūlande. Savukārt apmēram 1,50 metrus augsta un tikai mazliet šaurāka zelta ābolīša pusīte tagad papildinājusi iestādes «Kamolītis» teritoriju. Šo Lietuviešu mākslinieka veidoto skulptūru audzēkņi var izmantot kā cietoksni, aiz kura paslēpties.

 

Avots:www.jelgavasvestnesis.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *