Saplākšņu ražošanas apjomi septembrī Krievijā turpināja pieaugt

2012.gada septembrī saplākšņu rūpniecībā Krievijā kāpums bija vērojams jau otro mēnesi pēc kārtas, sasniedzot 290 tūkst.m3, kas ir par 9% vairāk nekā augustā.

Pavisam šā gada pirmo deviņu mēnešu laikā Krievijā saražoti 2,4 milj.m3 saplākšņu. Tas ir par 5,6% vairāk nekā analogajā laika periodā gadu iepriekš, informē Krievijas statistikas birojs „Rosstat”. Svarīgi atzīmēt, ka 2011.gadā tika sasniegts maksimālais rādītājs saplākšņu izlaidē, kad kopumā tika saražoti aptuveni 3 milj.m3 šīs koksnes produkcijas.

Kāpināt izlaides apjomus ražotājus pirmkārt stimulēja patērētāju pieprasījuma kāpums ārējos tirgos – pēc krituma iepriekšējos divos mēnešos, augustā saplākšņu eksports no Krievijas palielinājās par 41%, kā rezultātā tika eksportēta gandrīz puse no visa saražotā saplākšņu apjoma – līdz 180 tūkst.m3. Krievijā ražotie saplākšņu materiāli pamatā eksportēti uz tādām valstīm kā: ASV (13%), Ēģipte (12%), Vācija (11%) un Latvija (7%). Starp tuvākajām kaimiņvalstīm visvairāk (2011.g.: 6%) Krievijā ražotie saplākšņi importēti Azerbaidžānā. Trīs reizes mazākā apjomā saplākšņu materiāli piegādāti uz Uzbekistānu.

Augustā vidējā saplākšņu cena Krievijā, saskaņā ar „Rosstat” veiktā monitoringa rezultātiem, bija 1 6135.81 RUB/m3 (~278 LVL/m3). Atzīmēts, ka laika periodā no maija līdz jūlijam ražotāju cenas šogad katru mēnesi pazeminājās par vidēji 0,6%. Augustā cenu lejupslīde beidzās un saplākšņu vidējā cena atkal pieauga par 4%.

Krievija ir ceturtā lielākā saplākšņu piegādātājvalsts pasaules tirgum. Pasaules kopējā saplākšņu eksportā Krievijā ražoto saplākšņu īpatsvars 2011.gadā veidoja 6,3%.

 

Avots: www.woodzone.info

Papildus informācija: www.expert.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *