Dienas Bizness: Kokrūpnieku ienākumi pieaug par 10%

Asociācijas “Latvijas koks” apkopotie dati liecina, ka uzņēmumu neto apgrozījums šā gada deviņos mēnešos pieaudzis par 10,3% jeb 19,1 miljoniem latu, salīdzinājumā ar analogu periodu 2011.gadā. Eksporta ienākumi šogad pieauguši par 14,48 miljoniem latu jeb 10,3% salīdzinājumā ar analogu periodu 2011. gadā, kas arī bijis galvenais neto apgrozījuma pieauguma stūrakmens. Tas nozīmē, ka daļa pieauguma iegūta, pārdodot koksnes izstrādājumus vietējā tirgū, kuri, visticamāk, lielākoties tikuši izmantoti citu eksporta produktu ražošanai, skaidro asociācijas ”Latvijas koks” izpilddirektors Andris Plezers.

Visstraujāko pieaugumu procentuālā izteiksmē uzrāda SIA ”RSEZ Verems” – par 11,7%, savukārt AS ”Latvijas finieris”, kas ar 96,6 miljonus latu lielu neto apgrozījumu ir arī lielākais asociācijas uzņēmums, visvairāk ienākumus kāpinājis arī naudas izteiksmē – par 7,98 miljoniem latu, bet SIA ”Bolderaja Ltd” par – 6,8 miljoniem latu līdz 78 miljoniem latu.

Lielākie ienākumu pieauguma ģeneratori, pēc A.Plezera teiktā, bijuši plātņu ražotāji, bet ir arī uzņēmumi, kuriem apgrozījums šogad ir mazāks nekā analogajā laika periodā gadu iepriekš. „Tiesa gan, šis kritums pret miljonu latu pieaugumu lielajiem ražotājiem ir neliels, jo tas pieciem uzņēmumiem kopumā nedaudz pārsniedz 0,3 miljonus latu, kas pie kopējā pieauguma teju 20 miljoniem latu pozitīvo bilanci būtiski nebojā,” tā A.Plezers.

Asociācijas “Latvijas koks” uzņēmumu neto apgrozījums 2012.gada pirmajos deviņos mēnešos bija sasniedzis 204,6 miljonus latu. Salīdzinājumā ar gūto apgrozījumu 2008.gada attiecīgajā laikā periodā, tas ir par ceturtdaļu jeb 41,5 miljoniem latu vairāk.

 

Avots: “Dienas Bizness” (22.10.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *