Aktivizēs Latvijas un Ķīnas sadarbību investīciju piesaistē

Ņemot vērā nepieciešamību veicināt divpusējās investīcijas un tālāk attīstīt ekonomisko sadarbību starp Latvijas Republiku un Ķīnas Tautas Republiku, 22.oktobrī ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un Ķīnas komcerministra vietnieks Chen Jian parakstīja saprašanās memorandu par Apvienotās investīciju veicināšanas darba grupas izveidošanu Latvijas – Ķīnas Apvienotās komitejas ietvaros.

„Ķīna ir viens no perspektīvākajiem un straujāk augošajiem Latvijas ārējās ekonomiskās sadarbības partneriem ārpus Eiropas Savienības (ES), tādēļ eksporta palielināšana uz Ķīnu ir vienlaikus iespēja un arī izaicinājums Latvijas uzņēmējiem. Ne tikai eksportā, bet arī investīciju piesaistē redzam potenciālu, īpaši ņemot vērā Ķīnas valdības šovasar prezentēto 12 soļu programmu ekonomiskās sadarbības veicināšanai ar Centrālās un Austrumeiropas valstīm, kas paredz arī nozīmīgus investīciju resursus. Latvija ir ieinteresēta kvalitatīvu ilgtermiņa investīciju piesaistē no Ķīnas, prioritāri orientējoties uz eksportējošajām nozarēm,” uzsver ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Daniela Pavļuta un Chen Jian tikšanās laikā tika pārrunāta arī iespēja Latvijā veidot vienotu Ķīnas uzņēmumu industriālo zonu, kādas darbojas jau citās pasaules valstīs. Puses vienojās, ka darba grupa izvērtēs šādu iespēju, ņemot vērā arī Latvijas Nacionālās industriālās politikas mērķi attīstīt industriālās zonas Latvijas reģionos, piedāvājot uzņēmējiem sagatavotu teritoriju un kvalitatīvu infrastruktūru, kur attīstīt uzņēmējdarbību.

2011.gadā preču un pakalpojumu eksports no Latvijas uz Ķīnu sasniedza 47,9 miljonus eiro (0,5% no kopējā eksporta), kas ir par 104,7% vairāk nekā 2010.gadā. Nozīmīgākās eksporta preces uz Ķīnu pēdējos divos gados bija metāli un to izstrādājumi; augu valsts produkti; mašīnas, mehānismi, elektriskās iekārtas; transporta līdzekļi; koksne un tās izstrādājumi.

 

Lasīt vairāk:www.em.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *