Latvijas mēbeļu ražotāji uzrāda 3,4% vidējo ienākumu kāpumu

Kopējos mēbeļu ražotāju ienākumus ļāvusi palielināt vietējā tirgus atdzīvošanās un neliela izaugsme ārvalstu noieta tirgos. Par to liecina asociācijas „Latvijas Mēbeles” apkopotie dati par uzņēmumu neto apgrozījuma izmaiņām šā gada deviņos mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu 2011.gadā.

Kopumā asociācijā ”Latvijas mēbeles” uzņēmumu kopējais neto apgrozījums sasniedzis 26,17 milj. Ls, kas salīdzinājumā ar pērno gadu ir par 3,4% jeb 1,24 milj. Ls vairāk.

No kopējā neto apgrozījuma pieauguma 1,24 milj. Ls eksporta pieauguma devums ir tikai 0,2 milj. Ls. No asociācijā ietilpstošajiem 16 uzņēmumiem tikai četriem ir neliels apgrozījuma kritums. Vislielāko neto apgrozījuma pieaugumu procentuālā izteiksmē uzrāda SIA ”Arta telpa” – par 36,5% un SIA ”Marks M” par 13%. Savukārt naudas izteiksmē vislielāko pieaugumu – par 0,34 milj. Ls – uzrāda AS ”Elīza-K”, SIA ”Bolderāja serviss” – par 0,13 milj. Ls, SIA ”Erke” – par 0,13 milj. Ls.

”Uzņēmumam mēbeļu realizācijas apjomi pieauguši gan Latvijā, gan ārvalstu tirgos, ” stāsta AS ”Elīza-K” valdes loceklis Aleksejs Koročkins. Viņš zina teikt, ka pašmāju tirgū cilvēki atsākuši pirkt mēbeles, turklāt labprātāk izvēlas cenu ziņā nedaudz dārgākas, tomēr kvalitatīvākas mēbeles. ”Procentuālā izteiksmē liels pieaugums ir no mēbeļu realizācijas Vācijā, Francijā un Šveicē, ” stāsta A.Koročkins. Īpaši priecējot mēbeļu eksporta pieaugums (ap 20%) uz Vāciju, kur uzņēmums spēj izkonkurēt Itālijas ražojumus. Tā kā Vācijā iegūtas labas pozīcijas, arī 2013.gadā mēbeļu ražošanas uzņēmums ”Elīza-K” šajā tirgū savu produkciju pārdos vairāk nekā šogad.

Pieci lielākie asociācijas ”Latvijas mēbeles” uzņēmumi pēc neto apgrozījuma 2012.gada pirmajos deviņos mēnešos: SIA ”Daiļrade koks” ar 6,9 milj. Ls (+1,6%), AS ”Elīza-K” ar 4,1 milj. Ls (+8,9%), SIA ”Pinus GB” ar 3,5 milj. Ls (-6,6%), SIA ”Eibe-L” ar 2,1 milj. Ls (-18,5%) un SIA ”Valmieras mēbeles” ar 1,8 milj. Ls (-9,0%).

 

Avots: ”Dienas Bizness” (25.10.2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *