“Swedspan” investēs jaunas plātņu ražošanas rūpnīcas izveidē Slovākijā

Viens no vadošajiem koksnes plātņu ražotājiem pasaulē „Swedspan”, kas pieder „IKEA Industry Group”, investēs vairāk nekā 100 miljonus eiro inovatīvās vieglo plātņu ražošanas tehnoloģijās un jaunas – vieglo plātņu rūpnīcas izveidei Slovākijas rietumu daļā, blakus jau esošajai „Swedspan” plātņu rūpnīcai pilsētā Malacky.

„Swedspan” grupas izpilddirektors Kristians Švarcs (Christian Schwarz) uzsver: „Šis lēmums pieņemts saskaņā ar kompānijas stratēģiju. Vieglās koksnes plātnes ir mēbeļu industrijas nākotnes materiāls, tāpēc Swedspan mērķis ir kļūt par līderi šajā jomā. Un investīcijas jaunā plātņu rūpnīcā ir solis tuvāk nospraustajam mērķim.”

Līgumi ar ražošanas iekārtu piegādātājiem („Dieffenbacher” un „Vyncke Energietechniek”) šā gada augustā jau parakstīti un objekta teritorijā būvdarbi jau uzsākti. „Dieffenbacher” ir uzņēmumu grupa, kas nodarbojas ar presēšanas sistēmu un dažādu komplektējošo iekārtu izstrādi un izgatavošanu rūpniecisko plātņu ražotnēm. Kompānijai „Swedspan” tā piegādās iekārtas sākot no plātņu presēšanas līdz gatavās produkcijas iepakošanai, ļaujot Slovākijas rūpnīcai izpildīt gan IKEA ambiciozās prasības, gan citu pircēju pasūtījumus. Jaunās iekārtas aizstās līdz šim izmantotās daudzfunkcionālās preses, kas savu laiku jau nokalpojušas, un to jauda pārsniegs 375 000 kubikmetru plātņu gadā. Jauno tehnoloģiju uzstādīšanu plānots uzsākt jau 2013.gada pavasarī, savukārt pirmo plātņu izlaide plānota 2014.gada 1.ceturksnī.

„Swedspan” koksnes plātnes Slovākijā tiek ražotas kopš 2001.gada. Pēdējās veiktās investīcijas liecina, ka kompānijas stratēģija – tirgū laist vieglās plātnes par konkurētspējīgu cenu – veiksmīgi tiek īstenota. Topošā vieglo plātņu rūpnīca Slovākijas pilsētā Malacky ir daļa no kokapstrādes klastera, kurā ietverta arī mēbeļu ražotne un vēl viena koksnes plātņu rūpnīca: kamēr „Swedspan Slovakia” tiks ražotas plātnes, blakus esošajā citā IKEA grupas kompānijas – „Swedwood” rūpnīcā tās tiks izmantotas mēbeļu izgatavošanai. Tādējādi tiks ekonomēts gan laiks, gan transporta izmaksas. Tas savukārt nozīmē, ka mazākas kopējās ražošanas izmaksas ļaus pazemināt arī IKEA veikalu ķēdēs piedāvāto mēbeļu pārdošanas cenas.

„Swedspan” šobrīd Eiropā pieder piecas plātņu rūpnīcas: Lietuvā, Slovākijā, Francijā, Zviedrijā un Polijā. To kopējā ražošanas jauda ir 2 miljoni kubikmetru kokskaidu plātņu un 0,25 miljoni kubikmetru ultra plāno augsta blīvuma kokšķiedru plātņu (HDF).

 

Avots:www.swedspan.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *