Liekti līmēto detaļu un mēbeļu ražotāja “Dižozols Plus” veiksmes stāsts

Pirms septiņiem gadiem ražotni gandrīz pilnībā izpostīja ugunsgrēks, krīzes laikā uzņēmums ņēma kredītus un pirka iekārtas, bet tagad – taisa galdus un krēslus ANO sēžu zālei, un šim uzņēmumam uzticas Skandināvijas dizaina mēbeļu ražotāji.

SIA „Dižozols Plus” izrāvienu attīstībā veica 2008. gadā, kad pievērsās liekti līmēto virsmu ražošanai, – togad uzņēmējs ar 16 gadu pieredzi Ģirts Plakans apvienoja spēkus ar Gati Riekstiņu, kurš bija guvis milzīgu pieredzi uzņēmumā „Latvijas Bērzs”. Viņu ražotās krēslu un galdu detaļas nav lētas, bet viņiem ir tas, kā nav ķīniešiem – operativitāte, kvalitāte un sapratne ar Rietumu pasūtītājiem. Par šo uzņēmuma izrāvienu un attīstību tiks stāstīts jau šovakar, 29.oktobrī, LTV 1. kanālā, skatoties raidījumu „Latvija var!” (plkst. 22:30).

SIA ” Dižozols Plus ” ir 100% Latvijas uzņēmums, kura pirmsākumi meklējami tālajā 1993.gadā. Tolaik uzņēmuma pamatdarbības virzieni bija kokapstrāde, mēbeļu un durvju ražošana. No 1998.gada ” Dižozols Plus ” sāka specializēties vienīgi uz augstas kvalitātes mēbeļu izgatavošanu. Dižozola izstrādājumu kvalitāti novērtējuši ne tikai neskaitāmi individuālie pasūtītāji, bet arī augstākās valsts amatpersonas. 2008.gadā uzņēmums pārprofilējās uz liekti līmēti mēbeļu detaļu ražošanu. Pāris gadu laikā ” Dižozols Plus ” ir piedzīvojis ievērojamu izaugsmi un šobrīd uzņēmuma kopējā ražošanas platība ir 4000 m2, 70 darbinieku un sadarbības partneri vairāk kā 10 pasaules valstīs.

2011.gadā Salaspils mēbeļu un to sagatavju ražotāja SIA “Dižozols plus” apgrozījums bija 1,38 miljoni latu, kas ir 14% pieaugums salīdzinājumā ar 1,21 miljonu apgrozījumu 2010. gadā. Kā liecina “Firmas.lv” informācija, uzņēmuma peļņa palielinājusies gandrīz divarpus reizes – no 36 090 latiem 2010. gadā līdz 88 888 latiem 2011.gadā. Kā norādīts uzņēmuma vadības ziņojumā, pērn jaunā ražošanas līnijā investēti 96 000 latu, kas ļāvis strauji uzlabot izstrādājumu – liekto līmēto detaļu – kvalitāti, līdz ar to piesaistot jaunus klientus.

Gandrīz 100% saražotās produkcijas uzņēmums pērn un arī šogad eksportē – galvenokārt uz Zviedriju, Dāniju, Norvēģiju un Somiju. Ilgtermiņa perspektīvā SIA  ” Dižozols Plus ” plāno kļūt par vienu no labākajiem liekti līmēta finiera mēbeļu detaļu ražotājiem Baltijā un Austrumeiropā.

 

Avots:www.ltv1.lv

www.dizozols.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *