LVM stipendijas šogad piešķirtas arī vides izglītībai un meža ekoloģijai

Kopumā AS „Latvijas valsts meži” (LVM) stipendijas šajā mācību gadā tika piešķirtas 22 dažādu Latvijas augstskolu studentiem, kuri apgūst mežzinātni, meža ekoloģiju, vides komunikāciju un izglītību, meža selekciju un audu kultūru, meža apsaimniekošanas plānošanu, mežistrādes vadību, meža infrastruktūru, ģeoloģiju, koksnes ķīmijas pārstrādi, ģeogrāfiskās informācijas sistēmas un loģistikas pārvaldību. Pavisam LVM izsludinātājām stipendijām šogad pieteicās vairāk nekā 80 studenti.

LVM Personāldaļas vadītāja Ligita Pundiņa stāsta: „Stipendiju piešķiršanas mērķis ir ne vien motivēt jauniešus attīstīt sevi, bet ar piesaistīt jaunos speciālistus LVM – paaugstināt studējošo un audzēkņu vēlmi uzlabot savu studiju kvalitāti tieši LVM interesējošās jomās”.

Šogad pirmo reizi tiek arī piešķirtas 7 stipendijas Ogres Valsts tehnikuma izcilākajiem audzēkņiem, kas mācās, lai kļūtu par mežsaimniecības tehniķiem, meža mašīnu operatoriem un meža mašīnu mehāniķiem, kā arī 1 veicināšanas stipendija 1. kursa audzēknim, kura tiks izmaksāta mācību gada 2. semestrī. Stipendijas tiek piešķirtas, sākot ar 2012. gada novembri līdz pat 2013. gada jūnijam. To apjoms svārstās no 70 Ls Ogres Valsts tehnikuma audzēkņiem līdz 90 Ls augstskolu studentiem.

Lielākā daļa no stipendiju saņēmējiem atzīst, ka tā nav tikai materiālā vērtība, bet arī ieguvums dziļākai meža izpratnei, jo visiem stipendiātiem LVM šogad organizēs īpašus izglītojošus seminārus – ekspedīcijas dabā. Studentiem, kas raksta bakalaura un maģistra darbus, būs iespēja iegūt detalizētu informāciju un materiālus saviem pētījumiem. „Ļoti vēlos redzēt to, kā teorētiskās zināšanas tiek pielietotas darbā! Mana pirmā doma pēc atlases intervijas bija, ja neiegūšu stipendiju, lūgšu, vai varu piedalīties LVM organizētajos izziņas semināros, jo savu nākotni vēlos saistīt ar vides izglītības īstenošanu,”  tā pēc līguma parakstīšanas atzina Latvijas Universitātes ķīmijas  fakultātes dabas zinātņu un informācijas tehnoloģijas 4. kursa studente Baiba Rudzroga.

 

Avots:www.lvm.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *