Zviedrijas kompānija “Setra” vienā no zāģētavām samazinās ražošanu par 20%

Ņemot vērā pašreizējo situāciju apaļkoksnes tirgū Zviedrijas dienvidu daļā, vienā no kompānijas “Setra” kokzāģētavām nolemts samazināt koksnes produktu ražošanu par 20%. Tas ietekmēs nedaudz vairāk kā 20 nodarbinātos. Lēmums par pārstrādes apjomu samazināšanu priedes zāģmateriālu ražotnē Vimmerbijā pieņemts, pamatojoties uz saspīlēto situāciju koksnes tirgū, kur ir zems piedāvājums un pārāk augstas cenas. Turklāt ir grūti prognozēt, kā attīstīsies situācija zāģmateriālu eksporta tirgos.

„Pieprasījums starptautiskajā koksnes izstrādājumu tirgū ir ļoti svārstīgs, kas kombinācijā ar spēcīgu Zviedrijas kronu rada ievērojamu ekonomisko spiedienu uz eksportu orientēto koksnes produktu industriju,” skaidro kompānijas galvenais izpilddirektors Johans Padels (Johan Padel), piebilstot, ka ārpus Zviedrijas tiek realizēti aptuveni 70% no Vimmerbijas kokzāģētavā saražotās gala produkcijas.

Ražošanas samazinājuma rezultātā strādājošo skaits zāģētavā samazināsies līdz aptuveni 50, savukārt gatavās produkcijas izlaides apjoms – no aptuveni 160 000 līdz 127 000 kubikmetru gadā. Vimmerbijas zāģētavā ražotie priedes zāģmateriāli pamatā tiek eksportēti uz Ziemeļāfriku, kam seko Lielbritānija, Dānija, Norvēģija, Francija un Japāna.

Tajā pašā laikā citās zāģētavās „Setra” šogad veikusi vērienīgas investīcijas. Piemēram, 26.oktobrī svinīgi atklāta jauna, moderna šķirošanas līnija Skinnskatterbergas kokzāģētavā (valsts vidienē). Ar mērķi paaugstināt ražošanas efektivitāti, automatizāciju (kas nozīmē arī mazākas darbaspēka izmaksas) un saražojamās gala produkcijas kvalitāti, rūpnīcas modernizācijā kompānija ieguldījusi kopumā 60 miljonus kronu (~4,8 milj. LVL). Sagaidāms, ka veiktās investīcijas sekmēs ražošanas jaudas paaugstināšanos par aptuveni 40%. Līdz šim „Setra Skinnskatteberg” rūpnīcā ik gadu tika saražoti ap 230 000 kubikmetru priedes zāģmateriālu, kas eksportēti uz Maroku, Alžīriju, Ēģipti un Lībiju, kā arī realizēti vietējā tirgū.

Savukārt zāģētavas „Setra Kastet” modernizācijā, ar mērķi palielināt priedes zāģmateriālu pārdošanas apjomus mēbeļu ražotājiem, kompānija šogad investējusi divu jaunu žāvēšanas kameru un kontroles sistēmu iegādei esošajām 12 žāvēšanas kamerām. Tālākai izmantošanai mēbeļu rūpniecībā „Setra Kastet” piedāvās zāģmateriālus ar mitruma līmeni, kas mazāks par 10%. 2011.gadā šajā rūpnīcā tika saražoti 217 000 kubikmetru augstas kvalitātes priedes zāģmateriālu, kas realizēti galvenokārt Lielbritānijā, Zviedrijā un Dānijā.

Šā gada 3.ceturksnī Zviedrijas kompānijas „Setra” pārdošanas apjomi samazinājās par 9,6% līdz 881 miljonam kronu (~70,5 milj. LVL) un operatīvie zaudējumi sasniedza 26 miljonus kronu (~2,1 milj. LVL). 2012.gada pirmo trīs ceturkšņu laikā kompānijas pārdošanas apjomi samazinājās par 8,3% līdz 3,1 miljardam kronu (~249,4 milj. LVL), operatīvie zaudējumi sastādīja 24 miljonus kronu, savukārt tīrie zaudējumi (pēc nodokļu nomaksas) sasniedza 44 miljonus kronu, kas ir teju uz pusi vairāk nekā gadu iepriekš.

 

Avots:www.setragrou.com

www.wsvalutec.fi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *