Plātņu ražotājs “Kronospan” gatavojas paplašināt darbību Krievijā

“Kronospan Group” produktu attīstības un tirdzniecības uzņēmums Kiprā “Kronospan Holdings East”, kas ir atbildīgs par aktivitātēm Austrumeiropā, vienošanos ar Baškorstānas Republiku par investīciju projektu saistībā ar jaunas plātņu ražotnes būvniecību jau noslēdzis. Jaunā koka plātņu ražotne tiks būvēta netālu no Baškorstānas Republikas galvaspilsētas Ufas. Rūpnīcas kopējās teritorijas platība būs aptuveni 1000 ha.

Austrijas kompānija sākotnēji izvērtējusi vairākus Krievijas reģionus, kur varētu tikt būvēta jaunā rūpnīca. Gala lēmums pieņemts, jo Baškorstānas valdība piedāvājusi izdevīgākus nosacījumus, tajā skaitā  nodokļu atvieglojumus. Parakstītajā vienošanās dokumentā ietverts punkts, kurā noteikts, ka jaunajā rūpnīcā tiks nodarbināti galvenokārt apkārtējā reģionā dzīvojošie darbspējīgie cilvēki un ražošanā pamatā izmantoti tikai vietējie koksnes resursi.

Krievijā šobrīd darbojas viens „Kronospan” ražošanas komplekss, pilsētā Egorevsk, netālu no Maskavas. Šajā MDF/HDF un skaidu plātņu ražošanas kompleksā tiek ražoti arī apdares materiāli, t.sk. grīdlīstes, griestu paneļi un lamināta grīdas, un nesen atvērta orientēto skaidu plātņu ražotne, kas oficiāli tiks laista ekspluatācijā līdz šā gada beigām. Darbības paplašināšanās ietvaros Rostovas apgabalā „Kronospan” tuvāko mēnešu laikā gatavojas uzbūvēt arī piecas noliktavas – saražotās produkcijas tirdzniecības bāzes. Pēc vairāku Krievijas mediju ziņotā, atvērtā akciju sabiedrība „Kronospan Russia” šajā projektā investēs ap 410 miljonus rubļu (~10,2 miljonus eiro).

„Kronospan” intensīvi attīstās un paplašinās arī citās valstīs. Piemēram, Ukrainā esošais koncerna meitas uzņēmums 2011.gadā atvēra trīs tirdzniecības bāzes – Kijevā, Doņeckā un Simferopolē. Savukārt Baltkrievijā esošais uzņēmums „Kronospan FLLC” šobrīd būvē jaunu kokskaidu, MDF un HDF plātņu ražošanas rūpnīcu. Paredzēts, ka skaidu plātņu ražošana tiks uzsākta jau līdz šā gada beigām, savukārt MDF un HDF plātņu ražošana – 2013.gada vidū. Jaunajā rūpnīcā darbosies iekārtas, kas pārpirktas no „Pfleiderer AG” un „Varioboard GmbH” pērn slēgtajām skaidu rūpnīcām Vācijā.

 

Raksts: “Kronospan planning new complex in Ufa”/publ.10.10.2012

Avots: “EUWID Wood Products and Panels” (Oktobris, 2012)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *