Projektā “Zaļais koridors” sācies semināru cikls par sabiedrisko monitoringu

Kad koki nometuši pēdējo lapu rotu, atsedzot skatam dižos stumbrus, un putnu barotavas sāk pārlūkot zīlītes, projekta  „Zaļais koridors” organizatori aicina uz semināru ciklu par sabiedrisko monitoringu, rādot, kā uzmanīgāk ielūkoties dabā un dalīties ar saviem novērojumiem.

Sabiedriskais monitorings ir brīvprātīgi bioloģiskās daudzveidības apsekojumi, ko veic ieinteresēti cilvēki, kas brīvajā laikā vēlas izdarīt ko lietderīgu. Galvenais mērķis ir iegūt objektīvus datus par dažādu dabas objektu (piemēram, putnu, ūdeņu, koku) stāvokli. Tam kalpo amatieriem īpaši piemērota metodika, kas nešķiet sarežģīta pat iesācējam. Informāciju par metodiku un novērojumu atzīmēšanas veidlapām var atrast Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā, sadaļā „Sabiedrības līdzdalība/Sabiedriskais monitorings”. Semināru ciklā gan skolniekus, gan skolotājus un citus interesentus projekta „Zaļais koridors” teritorijā plānots iepazīstināt ar monitoringa programmām, starp kurām katrs dalībnieks var atrast sev tīkamākos un grūtības ziņā vispiemērotākos novērošanas objektus. Pirmais seminārs notika Vijciema pamatskolā 2012.gada 1.novembrī, kurā Jeru pamatskolas skolotājs Juris Alps dalījās pieredzē monitoringa programmu pielietošanā stundās un interešu pulciņos. Pēc sarunām interesenti skolas apkārtnē varēja praktiski izmēģināt dižkoku uzmērīšanu un gaisa tīrības noteikšanu ar ķērpju palīdzību.

Kopumā paredzēti 12 semināri, no kuriem 5 notiks šī gada novembrī. Savukārt 2013.gada pavasarī 6 semināros plānots vairāk uzmanības pievērst praktiskajiem darbiem, apgūstot dažādu novērojumu veikšanu.

 

Raksts:”Projektā „Zaļais koridors” sācies semināru cikls par sabiedrisko monitoringu”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ.05.11.2012

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1306/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *