Ogres Valsts tehnikumā jau otrais izlaidums meža mašīnu operatoriem

2012.gada 26. oktobrī noslēdzās mācību posms jauniešiem, kuri pēc vispārējās vidējās izglītības iegūšanas apguva meža mašīnu operatora kvalifikāciju. Šogad profesionālo kvalifikāciju ieguva trīsdesmit viens audzēknis.  Lai gan ceļš līdz profesionālās kvalifikācijas iegūšanai nav ilgs, tas ir ļoti saspringts, jo tikai pusotra gada laikā jāapgūst visas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas meža mašīnu operatoram.

Mācību procesa laikā jaunieši apguva zināšanas gan par koku sugām, gan meža mašīnu uzbūvi un remontu, praktiski mācījās strādāt ar meža mašīnām – forvarderu un harvesteru. Nākamie meža mašīnu operatori mācību procesā centīgi gatavojās arī profesionālās kvalifikācijas eksāmenam, risinot dažādas grūtības pakāpes uzdevumus, vingrinoties darbā ar meža mašīnām, koku piezaru noteikšanā, šķērslaukumu mērīšanā, kā arī veica daudz citu darbu, jo tie bija kvalifikācijas eksāmena sastāvdaļa. Arī kvalifikācijas praksē pavadītie divi mēneši ir ļoti nozīmīgi nākamā darba dzīvē, jo ikvienam ir iespējas pārliecināties, cik augstā līmenī ir apgūtas zināšanas un prasmes, un, cik smags darbs ir mežā. Vairākiem jauniešiem kvalifikācijas prakses vietas piedāvājušas noslēgt darba līgumu, kas ir augstākais novērtējums tehnikumā apgūtajām prasmēm.

Šī gada 23. un 24. oktobris nākamajiem meža mašīnu operatoriem bija noslēguma posms mācību procesam, kad jāpierāda, kādā līmenī apgūtas zināšanas un prasmes skolā. Eksāmena pirmajā daļā bija jāatbild uz testa jautājumiem un jāprot risināt paaugstinātas grūtības jautājumi, ar ko jaunieši veiksmīgi tika galā, savukārt praktiskajā daļā audzēkņiem bija jāparāda darba devējiem, kādā līmenī apgūtas prasmes strādāt ar forvarderu, bija jāprot noteikt koksnes piezarus, izmērīt šķērslaukumu, veikt tehnisko apkopi harvesteram, aizzīmēt šķērslaukumus un šķirot kokus pēc sortimentiem. Darba devēji ar nākamo operatoru sniegumu bija apmierināti.

Mācību process meža mašīnu operatoriem noslēdzās 26.oktobrī, kad diplomu par vidējo profesionālo izglītību svinīgā pasākumā ieguva 31 audzēknis.  Taču Ogres Valsts tehnikumā mācību process turpinās, jo šajā mācību gadā ar iepriekš iegūtu vispārējo vidējo izglītību meža mašīnu operatora kvalifikāciju apgūst jau nākamie 34 meža mašīnu operatori, kas savas zināšanas un prasmes darba devējiem rādīs 2013.gada oktobrī.

 

Raksts:”Ogres Valsts tehnikumā jau otrais izlaidums meža mašīnu operatoriem”, Ogres Valsts tehnikums, publ. 26.10.2012.

Avots:www.ovt.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *