Par gada labāko iepakojumu atzīts koka skrejriteņa “Dip Dap” statīvs

Latvijas Iepakojuma asociācijas rīkotajā 16. nacionālajā konkursā “Labākais iepakojums Latvijā 2012” galvenā balva piešķirta uzņēmumam “MGS Factory” par kartona kasti, ko var pārveidot par koka skrejriteņa “Dip Dap” statīvu jeb “garāžu”.

“Skrejriteņa “Dip Dap” iepakojums ir ļoti vienkāršs, un ar to savā ziņā labs un izcils, arī videi un cilvēkam draudzīgs. Manuprāt, jebkura iepakojuma pievienotā vērtība ir – jo vienkāršāks, praktiskāks un uzrunājošāks, jo labāk. Ne vienmēr tam jābūt visdārgākajam iepakojumam,” atzīst konkursa žūrijas loceklis, Latvijas Iepakojuma asociācijas pārstāvis Andris Vītoliņš, kurš no šogad konkursam 16 uzņēmumu pieteiktajiem 32 darbiem visaug­stāk vērtējis tieši skrejriteņa iepakojumu.

Mareks Gipters stāsta, ka viņa uzņēmumā SIA “MGS Factory” Kuldīgā strādā tikai trīs cilvēki un ražo bērniem domātas rotaļlietas ar attīstību veicinošu pielietojumu. Šobrīd gan gatavs produkts ir tikai viens – jau minētais bērnu koka skrejritenis, bet novembra beigās, decembra sākumā tirdzniecībā Latvijā būs vēl viens izstrādājums. Būdams mēbeļu galdnieks un diplomēts mēbeļu dizainers, viņš pats izdomājis skrejriteņa dizainu, bet iepakojuma dizains un izstrāde tapusi, sadarbojies ar citiem Latvijas uzņēmumiem. Iepakojums ir no dabiska neapstrādāta kartona un tā apdruka izvēlēta mierīgās dabas krāsās ar koka motīvu. Mareks stāsta: “Skrejritenis izgatavots no bērza saplākšņa, virsma apstrādāta ar videi un bērniem draudzīgu materiālu – linsēklu eļļu, tādēļ, izvēloties iepakojuma materiālu, nebija šaubu par to, ka tam jābūt dabiskam un pārstrādājamam materiālam, kāds ir neapstrādāts kartons.”

Par savu skrejriteni Mareks jau ir guvis pirmās ļoti atzinīgās atsauk­smes no bērnu vecākiem – koka skrejritenis tiešām attīsta bērna līdzsvara izjūtu un koordināciju. “Skrejritenis ir tāds kā bērnu zirdziņš, bez pedāļiem un bērns skrien ar kājiņām. Tādā veidā bērns neapzināti iemācās saglabāt līdzsvaru, arī muskuļu grupas abās ķermeņa pusēs tiek nodarbinātas vienādi,” skaidro idejas autors Mareks.

Ir domāts arī par skrejriteņa eksportu. “Pagaidām eksportējam tikai tā paraugus, bet domāju, ka ritenis būs pieprasīts, jāatrod tikai pareizā niša, kur to tirgot,” pārliecināts Mareks. Viņš prognozē, ka tuvākā pusgada laikā varētu izdoties vienoties par skrejriteņa eksportu uz Skandināvijas valstīm.

 

Raksts:”Iepakojums – vienkāršs, praktisks un uzrunājošs”, laikraksts “Latvijas Avīze”, publ. 12.11.2012.

Avots:www.la.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *