Šonedēļ Liepājā atklās jauno, ar šķeldu darbināmo koģenerācijas staciju

2012. gada 15. novembrī plkst. 13.00, Kaiju ielā 33 atklās jauno SIA „Liepājas enerģija” biokoģenerācijas staciju, kas ir pirmais nozīmīgais solis Liepājas siltumapgādē, lai diversificētu kurināmā veidus, izmantojot ražošanā atjaunojamu vietējo resursu – šķeldu. Tas deva iespēju ar inovatīvām tehnoloģijām modernizēt ražošanas procesu un jau no šā gada novembra par 13% samazināt siltumenerģijas gala tarifu patērētājiem.

Jaunā biokoģenerācijas stacija ir pārdomāts un ekonomiski pamatots projekts, kuru SIA „Liepājas enerģija” īsteno saskaņā ar uzņēmuma akcionāru apstiprināto Investīciju un attīstības plānu. Pie pašreizējās dabasgāzes cenas – 230 lati par 1000 kubikmetriem, siltumenerģijas gala tarifs Liepājā ir samazināts par 13% – no 53,17 uz 46,06 Ls/MWh. Šis ir jau trešais siltumenerģijas tarifa samazinājums Liepājā pēdējo divu gadu laikā, kā arī lielākais SIA „Liepājas enerģija” vēsturē.

Biokoģenerācijas stacija gadā saražos aptuveni 60 tūkst. megavatstundas (MWh) siltumenerģijas un 12 tūkst. MWh elektroenerģijas. Visu saražoto elektroenerģiju uzņēmums nodod „Latvenergo” kopējā tīklā, bet siltumenerģiju izmanto pilsētas centralizētās siltumapgādes nodrošināšanai.

Projekts dos vairākus būtiskus ieguvumus:

  • samazināsies importētās dabas gāzes patēriņš un tās īpatsvars ražošanā;
  • ražošanā kā kurināmo izmantos atjaunojamo vietējo energoresursu – šķeldu;
  • jaunizbūvēta stacija ir ekonomiski izdevīga gan pilsētas iedzīvotājiem, kuri ir ieguvuši samazinātu siltumenerģijas tarifu, gan mežistrādes uzņēmumiem, kuriem ir iespēja piegādāt kurināmo.
  • samazināsies kaitīgo izmešu daudzums, un jaunā stacija būs vairāk videi un cilvēkiem draudzīga.

 

Raksts:”Liepājā atklās jauno biokoģenerācijas staciju”, portāls “liepāja.lv”, publ. 09.11.2012.

Avots:www.liepaja.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *