Jelgavā noslēdzies studentu dienu ietvaros rīkotais forums “Dabas olimpiāde”

Festivāla “Studentu dienas 2012” ietvaros 12.novembrī LLU Ekonomikas fakultātē norisinājās piedzīvojumu forums “Dabas olimpiāde”, kur Latvijas augstskolu studenti un vidusskolēni, izpildot dažādus uzdevumus, varēja parādīt savas zināšanas par dabu, iegūt jaunu pieredzi un draugus, kā arī gūt pozitīvas emocijas un labi pavadīt laiku.

“Dabas olimpiāde” norisinājās 2. kārtās, kur 1. kārtā bija jāatbild uz 5 jautājumiem un jāizveido radošais darbs par tēmu, kā ikviens Latvijas iedzīvotājs var palīdzēt saglabāt Latvijas dabas vērtības un mazināt dabas piesārņojumu. Uz otro kārtu tika uzaicinātas 15 komandas, taču viena komanda atteica dalību, tādēļ galarezultātā pasākumā 12.novembrī sacentās 14 komandas. Lai pārbaudītu savas zināšanas un veiklību dažādos ar dabu saistītos uzdevumos, “Dabas olimpiādē” piedalījās galvenokārt LLU studenti, taču bija arī komanda no Rīgas Ekonomikas un kultūras augstskolas, un ar 3 komandām pārstāvēta bija arī Daugavpils universitāte. Veiksmīgākie “Dabas olimpiādē” izrādījās LLU studenti no Meža fakultātes ar komandu “Mežonīgie meždabju čekari”, kuru komandā bija arī pasniedzēja Inga Straupe. Otro vietu ieguva komanda “Pīles un pīlis uz ledus” no Ekonomikas un kultūras augstskolas ar pasniedzēju Lieni Sabuli. Savukārt trešo vietu ieguva LLU komanda “EleKtrO”.

Interesantākās un vērtīgākās forumā noteikti bija uzaicināto lektoru sagatavotās prezentācijas un uzdevumi. Uz pasākumu tika uzaicināti dabas aizsardzības aktīvists un politiķis Ingmārs Līdaka, biedrības “Zaļā josta” pārstāve Velga Vilciņa, Baltijas jūras glābšanas kampaņas “Spēks ir tīrā jūrā” iniciators Dzintars Jūra un Pasaules Dabas Fonda pārstāvis Ingus Purgalis, tāpat arī SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūta” direktors Andrejs Domkins, kā arī Spēkratu institūta direktors Dainis Berjoza.

Dabas olimpiāde bija pirmais lielais Zaļās iniciatīvas organizētais pasākums, tāpēc, lai gan ar kļūdām un nepilnībām, tas, šķiet, ir izdevies. Pasākuma organizētāji pateicas uzaicinātajiem lektoriem par viņu atsaucību, kā arī komandām, kas piedalījās un neņēma ļaunā dažas pasākuma nepilnības. Arī komandas bija atsaucīgas, iesaistījās visos uzdevumos un azartiski meklēja izliktos papildpunktus.

Lai veicinātu dabas aizsardzības ideju popularizēšanu, šāda veida pasākumi tiks rīkoti ari turpmāk.

 

Pēc LLU Studentu pašpārvaldes Zaļā iniciatīva sniegtās informācijas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *