Tveras apgabalā plāno dubultot koksnes dziļās pārstrādes uzņēmumu skaitu

Austrumeiropas centrālas daļas rietumos esošā Tveras apgabala pārvaldes iestādes ir pārliecinātas, ka investori šajā Krievijas reģionā ir galvenais stūrakmens kokapstrādes nozares attīstībā. Tāpēc viens no izvirzītajiem uzdevumiem šim un 2013.gadam ir aktivizēt tālāku sarunu procesu un nodrošināt kā minimums divtik vairāk tautasaimniecībā nozīmīgu projektu realizāciju. Savukārt kardināli situāciju mainīt vajadzētu tuvākās piecgades laikā, nodrošinot dziļās koksnes pārstrādes produktu ražošanu rūpnieciskos apjomos visā Tveras reģionā.

Lai arī uz doto brīdi šajā jomā apgabalā attīsta un plāno realizēt projektus tikai nedaudzi rajoni, pozitīvu dinamiku nodrošinās esošo kokapstrādes rūpnīcu attīstības intensifikācija un jaunu  ražotņu izveide. Šobrīd Tveras apgabalā šajā biznesa jomā darbojas aptuveni 1000 uzņēmumu, t.sk. 20 ir lieli uzņēmumi. No tiem 4 uzņēmumi nodarbojas ar saplākšņu ražošanu, 3 – ar plātņu ražošanu, 1 – ar līmētu brusu ražošanu un 1 – ar kartona un papīra ražošanu.

Par to, ka koksnes pamatproduktu rūpnieciskie apjomi šajā Krievijas reģionā laika periodā no 2010. līdz 2011.gadam stabili pieauga, liecina ražošanas indekss kokapstrādē un koka izstrādājumu rūpniecībā, kas 2011.gada laikā atguva pirmskrīzes vērtību. Līdz ar tālāku dziļās koksnes pārstrādes produktu ražošanas apjomu kāpumu, 2012.gadā šis indekss prognozēts 108 – 110% līmenī. Nākamo divu gadu laikā koka izstrādājumu rūpnieciskās ražošanas indeksa augšupeja būs mērenāka, ko nodrošinās ražošanas attīstība esošajos kokapstrādes uzņēmumos un jaunu jaudu ieviešana ekspluatācijā. Plānots, ka jau līdz šā gada beigām maksimālā ražošanas jauda tiks sasniegta filiāles «СТОД» rūpnīcā «Талион-Терра», kas ir lielākā līmēto koka brusu un premium klases kurināmo kokskaidu granulu ražotne Eiropā. Paralēli notiek modernas orientēto kokskaidu plātņu ražošanas fabrikas būvniecība. Tāpat uzņēmuma vērienīgā projekta ietvaros tuvāko pāris gadu laikā tiks uzcelta koka māju ražošanas rūpnīca, kur no pašu ražotām brusām un OSB plātnēm tiks izgatavotas individuālas dzīvojamās mājas. Kopējais investīciju apjoms uzņēmuma «СТОД» dziļās koksnes pārstrādes produktu ražošanas projektā Tveras apgabalā sastāda 17 miljardus rubļu (~293 milj. Ls). Pēc reģionālo pārvaldes pārstāvju domām, šī projekta realizācija Toržoku (pilsēta Tveras apgabala centrālajā daļā) padarīs par ekoloģisko būvmateriālu ražošanas centru, ļaujot attīstīt kvalitatīvu un salīdzinoši lētāku dzīvojamo māju būvniecību.

 

Raksts:”За год число предприятий по глубокой переработке древесины в Тверской области должно увеличиться вдвое”, сайт “Granuly.ru”, publ. 14.11.2012.

Avots:www.granuly.ru

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *