Zemes īpašnieki aizsargājamās dabas teritorijās saņems ikgadējās kompensācijas

Valdība 2012.gada 20.novembrī atbalstīja likumprojektu, kas paredz zemes īpašniekiem  aizsargājamās dabas teritorijās turpmāk izmaksāt ikgadējās kompensācijas.

Likumprojekts “Par kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās” paredz mainīt kompensācijas veidu, aizstājot vienreizēju atlīdzību ar ikgadējiem atbalsta maksājumiem. Zemes atpirkšana paredzēta dabas rezervātā vai citu īpaši aizsargājamo dabas teritoriju dabas rezervāta, stingrā režīma vai regulējamā režīma zonā.

Likumprojektā tiek paredzēts ikgadējs atbalsta maksājums par lauksaimnieciskās vai mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem aizsargājamās teritorijās. Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijās (Natura 2000) un mikroliegumos šo maksājumu paredzēts segt no Eiropas Savienības fondu līdzekļiem.

Likuma ieviešanai 2013.gadā kopumā paredzēti 462 000 latu no valsts budžeta. Plānots, ka atbalsta maksājumus mikroliegumos varēs izmaksāt, tiklīdz būs pieejams finansējums no ES fondu līdzekļiem.

 

Raksts:”Zemes īpašnieki aizsargājamās dabas teritorijās turpmāk saņems ikgadējās kompensācijas”, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, publ. 21.11.2012.

Avots:www.varam.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *