Maskavā norisinājusies viena no lielākajām mēbeļu izstādēm Austrumeiropā – “Mebel 2012”

19.novembrī Maskavā, Centrālajā izstāžu kompleksā „Ekspocentr” tika svinīgi atklāta 24. Starptautiskā mēbeļu, furnitūras un mīksto mēbeļu apdares materiālu izstāde „Mebel 2012″, kas atzīta par vienu no lielākajām mēbeļu industrijas izstādēm Austrumeiropā.

Jaunāko kolekciju un aktuālo mēbeļu tirgus tendenču demonstrēšanai, kā arī efektīvas komunikācijas nolūkā ar potenciālajiem biznesa partneriem, ik gadu šajā izstādē Krievijā pulcējas gan vadošie mēbeļu ražotāji un dizaineri, gan interjera speciālisti. Izstādes augsto starptautisko reitingu apstiprina vadošo mēbeļu ražotāju dalība no kopumā 37 pasaules valstīm. Ar nacionālajiem stendiem izstādē piedalās Baltkrievija, Vācija, Ēģipte, Itālija, Ķīna, Portugāle, Rumānija un Serbija. Ar mūsdienīgu produkciju un jaunākajām tehnoloģijām šajā mēbeļu izstādē šogad piedalījās vairāk nekā 850 uzņēmumu, t.sk. vairāk nekā 450 dalībnieku bija vietējie mēbeļu industrijas pārstāvji.

Kā atklāšanas ceremonijā uzsvēra Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrijas pārstāvis, izstāde veicinās vietējo mēbeļu ražotāju konkurētspējas paaugstināšanos, noieta tirgus paplašināšanos un nozares eksporta potenciāla paaugstināšanos. Savukārt izstādes ietvaros rīkotā lietišķā programma Krievijas uzņēmējiem sniedza iespēju veiksmīgāk orientēties saistītajos likumdošanas jautājumos, iepazīties ar jaunākajām zinātniskajām izstrādēm un tehnoloģiskiem sasniegumiem, kā arī attīstības tendencēm starptautiskajā mēbeļu tirgū. Izstādes lietišķā programma tika atklāta ar apaļā galda diskusiju par izaicinājumiem vietējai mēbeļu rūpniecībai saistībā ar Krievijas iestāšanos PTO.

Starptautiskajā izstādē „Mebel 2012″ prezentēta arī virkne jaunu projektu. Pirmo reizi šīs izstādes ietvaros organizēta speciālo projektu zona – „Trendu zāle”, darbojās kontaktbirža, un pirmo reizi viena no izstādes dienām lietišķās programmas ietvaros veltīta kādam noteiktam tematam; konkrēti šogad (22.novembrī) – dizainam. Tāpat izstādes programmas ietvaros 20.novembrī norisinājās konkurss rūpnieciskā dizaina jomā, semināri, prezentācijas, meistarklases u.c. pasākumi.

2011.gadā mēbeļu izstādē „Mebel 2011″ piedalījās 815 uzņēmumi no 36 pasaules valstīm. Piecu dienu laikā izstādi apmeklēja vairāk nekā 50 000 cilvēku. To vidū galvenokārt bija potenciālie sadarbības partneri, ražojošo uzņēmumu pārstāvji, mēbeļu tirgotāji un izplatītāji, interjera dizaineri, kā arī individuālie pircēji – gala patērētāji, kas orientējušies uz jaunumiem mēbeļu tirgū. Izstādes platība – 85 000 m2.

Izstādes centrālais pasākums ir mēbeļu ražotāju un dīleru forums „Mēbeles kā bizness” – gada galvenais lietišķais notikums Krievijas un NVS valstu tirgū, kura laikā tika apskatītas galvenās mēbeļu nozares  problēmas. Lai caurskatītu galvenos mēbeļu rūpniecības attīstību bremzējošos faktorus Krievijā, forumā pulcēsies vairāk nekā 200 delegātu no 80 Krievijas pilsētām, NVS valstīm, Eiropas un Āzijas. Paralēli semināriem, kas koncentrēti uz vietējā tirgus attīstību, pasākumā iekļauts arī speciāls diskusiju bloks, kurā tika caurskatīti faktori, kas ierobežo ārvalstu mēbeļu ražotāju ienākšanu Krievijas tirgū.  Dažas no forumā apskatāmajām tēmām: „Mēbeļu tirgus – 2013: iespējamie draudi un slēptās iespējas. Izaugsme un kritums pēc iestāšanās PTO”, „Mēbeļu mazumtirdzniecības tehnoloģijas”, „Virtuālā vide reālai peļņai. Mēbeļu pārdošana ar interneta starpniecību”, „Tirdzniecības virzītājspēki: ekspluatācijas instrukcija. Mēbeļu reklāma – no pircēja līdz gala patērētājam”.

Paralēli izstādei „Mebel 2012″ laikā no 19. līdz 23.novembrim izstāžu centrā Maskavā norisinājās arī 9.Starptautiskā mēbeļu furnitūras un detaļu izstāde „ZOW 2012″, kuras dalībnieku skaits pēdējo piecu gadu laikā divkāršojies, bet apmeklētāju skaits – vairāk nekā četrkāršojies. Inovatīvos produktus un jaunākās izstrādes izstādē „ZOW 2012″ prezentē vairāk nekā 200 uzņēmumu no 7 pasaules valstīm. Izstādes laikā šogad pirmo reizi darbojas konferenču telpa „ZOW Essentials”. Tās programma veltīta globālajam progresam mēbeļu industrijā un inovācijām mēbeļu apdarē, aksesuāros un rūpniecībā kopumā.

 

Raksts:”В «Экспоцентре» состоялось открытие 24-й международной выставки «Мебель-2012»”, «Экспоцентр»,  publ. 19.11.2012.

Avots:http://www.meb-expo.ru/

http://www.zowmoscow.ru/press-centre/news/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *