Asociācija: valstij jāatbalsta koģenerācijas izmantošana iedzīvotāju siltumapgādē

Valstij ir jāatbalsta, nevis jābremzē koģenerācijas izmantošana iedzīvotāju siltumapgādē, vienalga, vai kurina šķeldu vai gāzi, tā nesen iznākušajā “Latvijas biznesa gada pārskatā 2012” norāda Latvijas Siltumuzņēmumu asociācijas (LSUA) valdes loceklis Andris Akermanis.

“Laiks arī valdībai un ministriem paskatīties uz tarifiem pilsētās, kur tiek izmantotas šīs iespējas. Tad varbūt nebūs cenšanās pēc nesaprātīgiem lēmumiem un nebūs tā, ka, samazinot nepamatotu atbalstu, tiek noņemts pamatots atbalsts iedzīvotājiem piegādātam siltumam. Siltums mūsu klimatā ir absolūtas nepieciešamības prece, tā cena ir augsta, un lēmumiem jābūt ļoti pārdomātiem,” spriež Akermanis.

Vērtējot šī gada aktualitātes, viņš norāda, ka jaunajā apkures sezonā gan Rīgā, gan ārpus tās efektu sāk dot iepriekšējo gadu darbs, par Eiropas Savienības naudu būvējot šķeldas katlumājas. Tas ļauj stabilizēt siltumtarifus un samazināt dārgās dabasgāzes patēriņu. LSUA pārstāvis gan norāda, ka dabasgāzes izmantošana siltumapgādē ļauj samazināt tarifus, ja tā tiek izmantota energoefektīvajā koģenerācijas ciklā, vienlaicīgi ražojot gan elektrību, gan siltumu. “Eiropa to ir sapratusi un visādi cenšas paplašināt koģenerācijas izmantošanu. Diemžēl pie mums notiek pretēji mēģinājumi, cenšoties ne tikai apturēt jaunu jaudu izveidi, bet arī mainīt noteikumus spēles gaitā. Tā ir bezatbildīga spēlēšanās ar siltumapgādi. Valsts var ierobežot atbalstu, taču nedrīkst izdarīt sitienu pa tik sociāli jutīgu un dārgu jomu kā iedzīvotāju siltumapgāde,” norāda Akermanis.

 

Asociācija:”Valstij jāatbalsta, nevis jābremzē koģenerācijas izmantošana iedzīvotāju siltumapgādē”, ziņu portāls DELFI, publ. 24.11.2012.

Avots:www.delfi.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *