Zviedrijas kokmateriālu ražotājs “SCA Timber” nolemj slēgt divas zāģētavas

Zviedrijas uzņēmums “SCA Timber”, kas ir viens no vadošajiem koksnes produktu ražotājiem Eiropā, nākamā gada jūlijā nolēmis slēgt divas valsts ziemeļu daļā esošās zāģētavas – “Vilhelmina” un “Holmsund”. Tas nozīmē, ka no darba tiks atlaisti kopumā 98 strādājošie.

Kā skaidrojis uzņēmuma prezidents Jonass Martensons (Jonas Mårtensson), 40 gadu laikā jau ir noskaidrots, kādi apstākļi Zviedrijas zāģmateriālu ražošanas industrijā ir vissmagākie. Šobrīd pieprasījums pēc zāģētiem koksnes produktiem ir vājš un cenas – zemas. Tajā pašā laikā koksnes izejvielu cenas joprojām saglabājušās salīdzinoši augstas. Situāciju pasliktina arī nelabvēlīgās valūtas kursa izmaiņas. Visu augstāk minēto apstākļu kopums liek pieņemt lēmumu samazināt ražošanu un sakoncentrēt biznesu tikai viskonkurētspējīgākajās rūpnīcās. “Vilhelmina” un “Holmsund” ir uzņēmuma divas vismazākās zāģētavas, kurām turklāt ir arī visvājākā rentabilitāte.

“Vilhelmina” zāģētavā gadā tiek saražots ap 115 000 kubikmetru egles zāģmateriālu un 30 000 kubikmetru ēvelēto koksnes produktu, savukārt Holmsund zāģētavā tiek ražoti tikai priedes zāģmateriāli, gandrīz 90 000 kubikmetru gadā.

Konkurētspējas paaugstināšanas nolūkā pēdējo astoņu gadu laikā Zviedrijas uzņēmums “SCA Timber” investējis teju divus miljardus kronu (~232 miljonus eiro). Tā kā modernizācija īstenota tikai dažās zāģmateriālu ražotnēs un koksnes resursu visu zāģētavu noslodzei nepietiek, nolemts centienus fokusēt tikai uz visperspektīvākajām ražotnēm.

 

 

Raksts:”SCA to close the Vilhelmina and Holmsund sawmills”, SCA TIMBER AB, publ. 04.12.2012.

Avots:www.sca.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *